У Старокостянтинові поспіхом провели конкурс на пам’ятник князю Острозькому. Архітектори шоковані

У Старокостянтинові місцева влада протягом місяця провела конкурс на кращий ескізний проект пам’ятника засновнику міста, воєводі Київського, маршалка землі Волинської князя Костянтину Василю Острозькому.

Як повідомляє сайт “Старокостянтинів небайдужий”, 5 липня планувалося підведення підсумків конкурсу, однак на сполох забила спілка архітекторів і громада. З’ясувалося, що, згідно Постанови КМУ №2137 “Про затвердження Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів” не були дотримані всі вимоги.

Зокрема, визначаючи тривалість проведення конкурсу (від дати оголошення до оприлюднення підсумків) його замовник повинен враховувати реальний час, необхідний для підготовки обсягу проектних матеріалів, передбаченого програмою та умовами конкурсу. При цьому тривалість відкритого конкурсу з одного туру повинна бути не меншою чотирьох місяців, час, що відводиться на розроблення проектів, – не меншим двох місяців.

Кількість членів журі має бути непарною і, як правило, становити не менше 7 осіб (склад журі у Старокстянтинові нараховує 6 осіб).

propozitsiya-3-Ostrozkiy

“Стосовно місця розташування пам’ятника визначному державному діячу князю Костянтину Василю Острозькому, засновнику нашого міста, яке власне і має назву від імені князя, глибоко переконана, що місце розташування пам’ятника має бути детально проаналізовано як у містобудівному плані так і в історичному. На мою думку ідеї розміщення скульптури князя на рештках пам’ятника вождя тоталітарного комуністичного режиму взагалі не повинно було виникати! Це ганьба ставити поборника православ’я на п’єдестал вождя тих хто руйнував церкви. На кому ми вирішили економити? На меценатові? На тому хто залишив нам серце міста – замок, оборонну вежу, якими ми хизуємось?” – вважає член Хмельницької обласної організації Національної спілки архітекторів Алла Доманська.

“Я повністю підтримую необхідність будівництва пам’ятника К.Острозькому, та конкурс мав би бути організований більш відповідально для того, щоб визначитися із місцем розташування та скульптурою. А те що зараз пропонується, коли із трьох робіт дві роботи одного виконавця і фактично наперед відомий переможець.. Конкурсу по суті нема. Якщо ми хочемо отримати гарний результат потрібно запрошувати фахівців: професійних істориків, архітекторів, до прикладу погляньте на якому рівні ведуться роботи по відновленню надгробка К.Острозького в Успенському соборі в Києві”, – додав екс-голова Хмельницької обласної організації Національної спілки архітекторів України Сергій Козак.

Спорудження пам’ятника князю Острозькому запланували на вулиці Миру, 1.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.