Хмельницька облрада просить ВР удосконалити порядок застосування “закону Савченко”

Хмельницька обласна рада просить Верховну Раду внести зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання.

Відповідне звернення було ухвалене на сесії облради у четвер.

«Так званий «закон Савченко», був прийнятий з метою гуманізації та приведення наших кримінально-процесуальних норм до європейських. Проте, закон створив нерівні умови для засуджених – той, хто співпрацював зі слідством, може відбувати покарання довше, ніж рецидивіст, який уникав такого співробітництва і засуджений за більш тяжкий злочин. Крім того, заможні особи, що знаходяться під слідством, зможуть дозволити собі дорогих адвокатів, які будуть навмисне затягувати слідство», – йдеться у тесті звернення депутатів облради.

Разом з тим, депутати Хмельниччини пропонують внести зміни до частини п’ятої статті 72 Кримінального кодексу України, зазначивши окремим абзацом таке: «встановлені в частині п’ятій цієї статті правила співвідношення видів покарань не поширюється на осіб, засуджених за тяжкі або особливо тяжкі злочини або осіб, котрі підозрюються у вчиненні таких злочинів».

Також обласна рада виступає за внесення змін до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», додавши до статті 3 окремим пунктом таке: «засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, що потрапили під дію статті 72 Кримінального кодексу України».

Довідково. За даними прес-служби Управління Державної пенітенціарної служби України у Хмельницькій області, станом на 11 травня цього року з установ виконання покарань Хмельниччини за «законом Савченко» було звільнено 284 засуджених. З них 45 осіб – засуджені за умисне вбивство; 19 – за умисне тяжке тілесне ушкодження; 38 – за злочини, пов’язані з наркотиками; 57 – за розбій; 31 особа – за грабіж; 71 – за крадіжку.
Закон було застосовано ще до 1512 осіб, термін відбування покарань для яких скоротили.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.