Для хмельницьких МАФів затвердять спільний зовнішній вигляд

Вже у вересні у Хмельницькому всі малі архітектурні форми (МАФ) зобов’яжуть змінити свій зовнішній вигляд, згідно з новими стандартами. В міському управлінні торгівлі зазначають, що таким чином хочуть зробити Хмельницький більш естетичним містом. Вже розробили два можливих архетипи, які власники кіосків можуть обрати на власний розсуд. У подальшому планується, що їх  буде п’ять.

Сьогодні в міській раді відбулось громадське обговорення проекту положення про впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій на території міста Хмельницького. Як зазначив начальник управління торгівлі Олександр Панченко, висловлені сьогодні пропозиції будуть обов’язково враховані.

Неодмінно візьмуть до уваги прохання товариства інвалідів про пандуси та з`їзди для всіх літніх майданчиків, магазинів та вже наявних кіосків. Олександр Панченко зазначив, що пункт про пандуси обов’язково внесуть в остаточне положення, яке депутати прийматимуть на сесії міської ради.

Також в положенні буде прописаний пункт про демонтаж самовільно встановлених тимчасових споруд. Зараз не передбачено жодного механізму для ліквідації і в управління торгівлі зв’язані руки. В новому положенні буде прописано хто та за який кошт має демонтувати тимчасові споруди, де вони мають зберігатись і як у подальшому будуть реалізовуватись.

Крім цього, на сьогоднішньому засіданні деякі підприємці зазначили, що переобладнання кіосків може бути надто дороговартісним. Окрім того вони занепокоєні тим, що частина кіосків вже має досить непоганий зовнішній вигляд і їх переобладнання буде марнотратсвом. На це Олександр Панченко зазначив, що для кожного окремого випадку в управлінні торгівлі готові шукати компроміси. За його словами, репресій для підприємців не буде і, якщо кіоск вже виглядає естетично, можливо, його і не треба буде переобладнювати.

Власник який змінить зовнішній фасад своєї тимчасової споруди згідно з новими стандартами, зможе отримати відшкодування у міській раді. Для цього в управлінні торгівлі укладатимуть договір з полегшеним коефіцієнтом. За словами Панченка, завдяки цьому заходу підприємці зможуть повернути близько 30-50% вартості переобладнання.

За результатами останньої перевірки у Хмельницькому нарахувано 956 тимчасових споруд та 82 пересувні тимчасові споруди. Також виявилено близько 60 незаконних кіосків без жодних документів на роботу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

  1. Ну а як же, давно потрібно перекрасити і логотипи свободівські намалювати……

  2. Спочатку , на мою думку, потрібно перенести “толкучку” в приміщення. Адже ми крокуємо до Європи.

  3. Панченко на вірному шляху, питання вже давно вимагає системного підходу та впорядкування.

  4. Панченко – хлопець з бізнесу і добре розуміє, як поєднати інтереси бізнесу та влади, щоб результат був на громаду

  5. Нарешті є кому навести порядок з цими мафами

    • Дизайн та облаштування МАФів покладається на одну фірму засновником якої є наближені до мера люди

  6. При поєднанні інтересів бізнесу і влади результат іде у кішеню, аж ніяк не до громади

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.