Хмельницька область потребує 80 млн гривень на онкологічні препарати

Щороку в Хмельницькій області вмирає 2,7 тисяч осіб від онкологічних захворювань. Кожен 45 житель області хворіє на рак, з них помирає 21%. За словами головного лікаря першої міської поліклініки та позаштатного онколога міста Хмельницького В’ячеслава Мороза, в зоні ризику знаходяться працівники закладів, які продають побутову хімію.

Також він зазначив, що найпоширенішими є рак простати у чоловіків та рак молочної залози у жінок, а на другому місці є рак легенів.

За словами пана Мороза, смертність від раку в Україні в чотири рази перевищує цей показник у країнах Європи. Причиною є дороговартісне лікування та відсутність первинного обстеження осіб, що знаходяться у категорії ризику.

Також він наголосив, що у 2016 році закінчується дія наказу МОЗ “Про систему онкологічної допомоги населенню України”. Через це вже наступного року не буде сформовано централізовану заявку на отримання спеціальних фармацевтичних препаратів та обладнання для проведення хіміотерапії.

За словами онколога, потреба Хмельницької області у таких препаратах – це 80 мільйонів гривень, які насправді покриваються лише на 10%. Вартість лікування одного пацієнта, що проходить діаліз – 262 тисячі гривень. І більша частина витрат покладається на плечі самого пацієнта.

Начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач зазначив, що на вересневу сесію міської ради готується програма фінансування “Здоров`я хмельничан” і там буде розділ онкологія. Однак покрити всі потреби галузі міський бюджет не зможе.

Вячеслав Мороз також зазначив, що, не зважаючи на всі проблеми, Хмельницька область належить до тих областей, які “повернена до пацієнта обличчям”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Сегодняшний подход в диагностике и лечении рака через операции, химиотерапию и облучение не оправдан и приводит к ухудшению здоровья, большим тратам денег и недолгой жизни. Сейчас с помощью информационной космической диагностики ИКД (diagtor.com.ua) появилась совершенно новая уникальная возможность – полная диагностика всех болезней проводится по фото больного, рак выявляется на всех стадиях и даже до его возникновения. Лечение рака с помощью ИКД заключается в домашнем приеме натуральных пищевых жидкостей и в течение 3 дней раковые клетки переходят в состояние здоровых, далее идет очищение от шлаков и восстановление всех тканей.
    Ермаков П П, профессор

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.