Міський голова Славути вимагає від Міністерства оборони України покласти край спробам захопити власність громади

Офіційний сайт міста Славути опублікував звернення Славутського міського голови Василя Сидора до Міністерства оборони України.

«19 липня Рівненський апеляційний господарський суд розглянув апеляційну скаргу Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Хмельницький на рішення Хмельницького господарського суду від 6 липня цього року про відмову у позові КЕВ щодо скасування рішення Славутської міської ради від 12.09.2006 року №14.1.2-4.2006. Зазначеним рішенням Славутська міська рада припинила право користування КЕВ земельними ділянками військових містечок №21 та №22 і прийняла вказані земельні ділянки від держави.

Міністерство оборони України, використовуючи КЕВ м. Хмельницький, скасуванням рішення Славутської міської ради намагається повернути землі військових містечок, вишукуючи незаконні підстави та маніпулюючи законодавством.

Варто нагадати, що земельна ділянка військових містечок №21 та №22 загальною площею 413, 2771 га передана Славутський міській раді на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 липня 2006 року від №390-р «Про передачу майнових комплексів військових містечок».

Ми зверталися до оборонного відомства, намагаючись пояснити всю абсурдність заявлених вимог, можливі наслідки у випадку незаконних рішень та того негативного резонансу у суспільстві на спроби відібрати землі, які навіть ніколи не перебували у користуванні міністерства, а лише були передані з місцевих громад в користування квартирно-експлуатаційного відомства. Сподівалися, що високопосадовці схаменуться та не подаватимуть апеляції. Але не зважаючи на те, що суд першої інстанції виніс рішення на користь міської ради, визнавши її дії правомірними, Міністерство оборони не заспокоїлось та все-таки подалось до апеляційної установи.

Та права громадян і юридичних осіб міста, а їх близько 500!, яким були передані земельні ділянки у власність та на праві користування, відстояні і в апеляційному суді! Рівненський апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу! Те, що українські суди готові приймати рішення на користь власного народу додає впевненості у майбутнє.

Але, як пояснити позицію Міністерства оборони, яке веде війну з громадами. Ми запитуємо, як боролися генерали Міністерства за українські землі, здаючи їх в Криму, де військові залишилися без жодної підтримки, на Донбасі, де силою духу та патріотизму, досить часто з поржавілою зброєю та застарілою технікою, через недолугі рішення міністерських чиновників українські бійці захищали кожен клаптик землі ціною свого власного життя?

Чому це питання постало наразі? Представники оборонного Міністерства дали чітку відповідь, що ці землі необхідні їм для подальшого продажу. Про продаж земель було заявлено Міністерством ще у 2013 році, начебто для можливості за вилучені кошти його утримувати.

Безумовно, в ці нелегкі часи Збройним Силам необхідно відновлювати все, що було втрачено до війни. Але, як можна продати те, в що вкладена праця людей – землі, де проживають близько 5 тисяч мешканців, розміщені державний професійно-технічний ліцей, власність мешканців міста, підприємства, які сплачують податки, щоб утримувати в тому числі і армію.

Таке відношення органів влади не лише до нашого міста – аналогічні позови виставлені до десятків міст України, де було передано майно військових містечок .

Ось так, замість того, щоб воювати на Сході, зміцнювати обороноздатність країни, боротися з корупцією у відомстві, Міністерство оборони веде війну з власним народом, заручившись підтримкою Кабінету Міністрів України, який виступає на його стороні.

Ми вимагаємо від Міністерства оборони припинити дії, які збурюють спокій городян, переглянути свою позицію, дати нам можливість спокійно працювати та покласти край спробам зазіхання на власність громад, бо вважаємо, що вони підривають не лише авторитет державного органу, репутація якого повинна бути беззаперечною, а й віру в державу загалом.

  Міський голова Василь Сидор”

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.