Децентралізація медичних послуг дасть можливість створити перинатальний центр в Кам’янці-Подільському

Фахівці з Києва побували у Кам’янці та обговорили можливість створення Перинатального центру. Про це повідомляє сайт Кам’янець-Подільської міської ради.

Надія Жилка  – професор кафедри акушерства та перинатології національної медичної академії разом із Дмитром Воробйовим – медичним проектантом-архітектором та Олександром Соловеєм – начальником управління медичних та технологічних систем ДП “Укрмедпроектбуд” завітали, щоб вивчити питання впровадження та можливості реалізації центру та  обстеження приміщення, в якому заплановано провести реконструкцію для його створення.

Як зазначила Надія Жилка, Перинатальний центр передбачає покращення рівня репродуктивного здоров’я населення та зниження рівня інвалідності дітей.

Запланований проект дозволить вчасно і якісно надавати висококваліфіковану медичну допомогу новонародженим, своєчасно діагностувати внутрішньоутробні інфекції, паталогічний стан плода і вагітних, оперативно  проводити лікувально-профілактичні заходи, гарантуючи народження здорової дитини.

За словами Надії Жилки, децентралізація медичних послуг дає можливість створення такого центру  в Кам’янці-Подільському.

Щоправда, враховуючи реальність ніхто не говорить про те, що він з’явиться за декілька місяців. На його реалізацію потрібно як мінімум декілька років, і звичайно ж, реконструкція відбуватиметься покроково, адже міський бюджет самостійно  взяти на себе  проект просто не в змозі. Обговорюється можливість залучення інвесторів з-за кордону, державних коштів.

Щодо надання послуг, то передбачається три їх види: соціальні, госпрозрахункові та платні.

Під час цієї зустрічі  заступник міського голови Вадим Савчук представив головного лікаря міського перинатального центру. Цю посаду зайняв Олександр Гурський.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.