Нардеп заявляє про аварію на Хмельницькій АЕС. “Енергоатом” – спростовує

Депутат Ради від “Радикальної партії” Андрій Артеменко заявляє про те, що 16 липня на Хмельницькій АЕС сталася серйозна аварія з розгерметизацією ядерного палива.

Водночас, як повідомляє Інтерфакс-Україна, прес-служба НАЕК “Енергоатом” спростовує цю інформацію.

“Як мені стало відомо з достовірних джерел, уряд приховує серйозність аварії, що сталася 16 липня на першому блоці Хмельницької АЕС, де відбулися розгерметизація першого контуру блоку і потрапляння радіоактивного теплоносія в парогенератор. Крім цього, була ще й розгерметизація самого ядерного палива, що є особливо критичною ситуацією”, – написав він на своїй Facebook-сторінці.

За інформацією депутата, у понеділок у Кабміні відбулася нарада за участю віце-прем’єра Володимира Кістіона і глави Міненерговугілля Ігоря Насалика з цього питання, а на четвер заплановано ще одну урядову нараду.

У прес-службі НАЕК “Енергоатом” агентству “Інтерфакс-Україна” повідомили, що інформація депутата А.Артеменка не відповідає дійсності й “почерпнута з невідомих неперевірених джерел та вводить громадян в оману”.

“16 липня блок №1 Хмельницької АЕС був відключений від енергомережі у зв’язку з наявністю протікання в парогенераторі ПГ-1, про що “Енергоатом” оперативно повідомив на своєму сайті. Проте ні про яку розгереметізацію ядерного палива не йдеться… Радіаційний фон на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змінився, перебуває на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків”, – резюмували в прес-службі.

Як повідомлялося, Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені в 1987 і 2004 роках).

“Енергоатом” є оператором всіх чотирьох чинних АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. “Бойові підараси” активізувались!!! Піднімаючи хвилю на голому місці, в черговий раз збрехавши створили гарний інформаційний привід агресору та їх прихвостням для розкачування і так нестабільної ситуації. http://rusvesna.su/news/1469037367
    Що б русаки робили без таких придурків?

    • не знаю хто активізувався але самопочуття мешканців ХМЕЛЬНИЧЧИНИ значно погіршилося…головний біль…нудота…першіння в горлі…–майже в усіх моїх друзів та знайомих…а причому тут агресор–не розумію.. нам самим про своє здоров”я треба дбати…ХМЕЛЬНИЦЬКА АТОМНА ЧАСТЕНЬКО СІФОНИТЬ —-МИ ВІДЧУВАЄМО ПО СОБІ… ПОДИВІТЬСЯ НА РІВЕНЬ ОНКОХВОРОБ ПО ОБЛАСТІ —І СТАНЕ МОТОРОШНО…!!!!!!!!!!!!!!!

  2. за таку дезу необхідно саджати у цугундер провокатора разом з його блакитним ідеологом

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.