Кому заважає будівництво «Діснейленду» в Хмельницькому?

Пам’ятаєте анекдот про внучку декабриста, яка під час перевороту 1917 року, почувши шум на вулиці, попросила служницю вийти подивитися, що відбувається.  Почувши про революцію ще раз попросила вийти, щоб дізнатися, чого хочуть революціонери. «Хочуть, щоб не було багатих», – сказала служниця. «Дивно, а мій дід хотів, щоб не було бідних!», – із сумом промовила жінка.

«До чого  тут декабристи?»,- запитаєте Ви. Декабристи – дійсно ні до чого. А ось дії тогочасних революціонерів і деяких теперішніх «громадських активістів» чимось таки схожі. Звісно, з поправкою на час.

Нещодавно ініціативною групою було презентовано EUROPE PARK UKRAINE  – проект масштабного будівництва у Хмельницькому, який передбачає  гармонійне поєднання паркової, розважальної та спортивної інфраструктури. Крім того, з’явиться більше 1000 нових робочих місць, а бюджет міста отримає чималі надходження.

На сайті міськради за рекордний час майже завершено збір підписів під петицією про підтримку даного проекту http://e-dem.in.ua/khmelnytsky/Petition/View/443. А у соціальних мережах деякі  «активісти» поширюють заклики не підтримувати таку ініціативу, бо, мовляв, ніякої користі людям від цього не буде, а зиск отримають лише самі забудовники, які, прикриваючись цим проектом, хочуть ледь не все забудувати лише житловими будинками.

За звичкою революціонерів минулого століття теперішні «активісти» порахували чужі гроші і з радістю констатують факт відсутності у ініціаторів проекту коштів для його повної реалізації, видаючи це за ще один «переконливий» доказ їх обману. Очевидно, що суть процесу залучення інвестицій для такого роду діячів, які намагаються демонструвати суперкомпетентність у будь-яких питаннях суспільного життя, є, м’яко кажучи, не зовсім зрозуміла.

Країна не розвиватиметься без нових ідей і без успішних людей, які щоденною працею створюють щось нове, те, що залишиться в цій країні, і приноситиме користь її громадянам. Але успішні люди завжди не давали спокою оточуючим, викликаючи в них заздрість і бажання все забрати і поділити.

Замість підтримки і спільних дій – палки в колеса та «чорний піар». Замість конкретної справи – палкі промови і гнівні пости в мережах.

Звісно, що будь-який проект не є ідеальним. Але для того він і винесений на обговорення, щоб зняти всі спірні моменти і сумніви у його корисності для громади. Прикро, що замість аргументованої дискусії стаємо свідками чергового критиканства і таврування тих, хто хоче змінити місто на краще.

Суспільству час зрозуміти, що з неба нічого не падає і нашу країну замість нас ніхто і ніколи не зробить успішною і комфортною для життя.

Хоча, інколи таки, мабуть і падає. Бо ж вдається деяким особливо «активним активістам» безбідно жити, ніде не працюючи. Точно, як і їхнім колегам з початку минулого століття. Чи,  все ж таки, хтось щедро оплачує таку активність? (Бачте, і мене в процесі написання цієї статті заразив вірус «революційно – активістський» – почав рахувати чужі гроші. Час завершувати).

Може, краще таки не повторювати сумний досвід минулого століття, який привів нас до майже безнадійного відставання від передових країн світу, а брати за приклад досвід інших народів, які ще з гіршого занепаду вийшли переможцями, перетворивши свої держави на гордість для кожного громадянина?

А для цього усім нам треба бути небайдужими до того, хто формує громадську думку, бо на жаль, після Революції Гідності знову з’являються «герої» а-ля Шаріков з безсмертного твору Булгакова…

Хоча нікчема завжди намагається показати свою значущість, але все одно залишається нікчемою. Питання, чи готові ми до прогресу, а не наслідування маргінальних істерик.

Василь Святенко

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 14

 1. Кричать люди, які є по своїй суті руйнівниками. Основна їхня мета – набити собі ціну та виконати чиєсь замовлення. Як на мене, нехай в цьому місці будуть навіть і житлові будинки, лишень би привели до ладу територію і прибрали звідти притулки наркоманів, алкашів та бомжів…

  • Та непериживайте будинок побудують а на парк забють Симчишин бабло вже взяв а то все підготовка народу все дуже грамотно

 2. Та давайте все житловими будинками забудуємо. В мене є ідея – в самісінькому центрі є сквер ім. Шевченка, там дуже гарне місце для будинків, а ще є парк ім. Чекмана, я теж бачив в ньому наркоманів і бомжів. А забудову завжди можна прикрити нереальним проектом діснейленду, який не грунтується на розрахунках, а виконаний в простенькій програмі для створення 3D графіки. Проетк обійдеться в копійки, а от навар буде дуже крутезний.

 3. Беззмістовне образливе марнослів’я.

 4. мовчать “активісти”. я б теж мовчав. болюче місце мабуть. немає чим крити, панове шарікови…

 5. Місто потрібно не забудовувати, а облаштовувати для комфортного проживання! Будуємо півстоліття, а більша територія без благоустрію, відсутнє елементарне для міста, тверде покриття доріг, тротуари, велодоріжки, сквери, місця відпочинку на прибудинкових територіях…

 6. Я звичайно не активіст, але місцевий мешканець в 4 поколінні (на відміну від нинішнього мера), тому вважаю, що ідея окультурення долини Південного Бугу назріла давно. Питання в ншому – яким чином це має бути реалізовано? З того, що я бачу на карті – презентації, в око одразу впадає величезний житловий комплекс “Sport City”, який вже почали будувати на перетині Прибузької та Свободи. Є він і на презентаційному ролику в Ютубі. Одразу виникає підозра – чи не вирішив забудовник таким чином легалізувати достатньо спірно отриману ділянку – “громада ж підтримала”. Також спостерігаємо 9 запланованих житлових будинків на півночі поблизу Зарічанської, а також щось, дуже схоже на готель на перетині Старокостянтинівського шосе та Прибузької. В центрі – парк розваг. Також знайшлося місце для кортів (тих, що є в місті – мало?) і поля для регбі (чи американського футболу). Отже – забудова, забудова, забудова. А де ж парк із зеленими насадженнями? Виникає питання – як це корелюється із затвердженим Генпланом міста, розміщеним на сайт міськради? Аж ніяк! У вказаному кварталі крім вже наявної забудови на Зарічанській заплановано лише зведення будинків навпроти провулку Шевченка, а також ще один футбольно-легкоатлетичний комплекс та ряд спортмайданчиків. Решта – це парк! Тобто для того, щоб амбітний проект було погоджено, необхідно вносити зміни до Генплану. Але скажіть – в нас мало розваг у місті? Для Діснейленду достатньо провести реконструкцію в парку ім.Чекмана, там вона доцільніше. І для потенційного інвестора буде легше працювати на підготовленій території. Особиста думка – проект непоганий, але явно спрямований в першу чергу на забудову, а відпочинок, зелені насадження, благоустрій – по остаточному принципу. До речі, підкажіть, чи є десь у відкритому доступі угода із забудовником “Sport City” щодо благоустрою? Що він має зробити для міста в обмін на отриману земельну ділянку (крім плати за саму землю)?

  • Ви дискримінуєте Симчишина тим, що він не корінний хмельничанин? Схоже на якийсь расизм.

   • Симчишин що – негр? Почитайте значення слова расизм в тлумачному словнику.

    • Перефразовую. Протиставляючи свою належність до хмельничан “в 4 поколінні” “нехмельницькому” походженню мера Ви наголошуєте на його ніби то некомпетентності на відміну від Вас. Чим це не дискримінація?
     Чого ж ти, зарозумілий індюк, сам в мери не пішов? Справді автор влучно сказав. Шаріков Поліграф Поліграфович. Тільки й гавкає.

   • Симчишин хоч і не місцевий , але більший патріот міста ніж горе в четвертому поколінні хмельничане .

 7. Як завжди “грошові мішки” намагаються нічого не питаючи у громади, під гаслом “поліпшення” вкрасти громадську землю. А щоб люди нічого не збагнули до повного перетворення останього в місті зеленого насадження на спальний район, нанімають нікчем, які пишуть брехливі статті про добрі наміри інвесторів.

 8. Василь Святенко це прес-служба БЮТ???? Ото вже гарно зашіфрувалися. Ай-не-не))))))))))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.