У Городоцькому районі масово рубають ліси. Є три кримінальних провадження

Кілька останніх років у Городоцькому районі спостерігається масова вирубка лісів. При цьому, тільки цього тижня тема набула нечуваного резонансу. Після її озвучення на засіданні Ради “Майдану” у Городиччину відбула комісія на чолі з губернатором Олександром Корнійчуком.

За інформацією “Незалежного громадського порталу”, обласні посадовці спільно з екологами об’їздили села Матвійківці, Варивці і Хмелівку. Шефство над тамтешніми лісами здійснює Городоцьке спеціалізоване підприємство “Горліс”, яке належить районній раді. Згадане підприємство, очолюване з 2001 року Валерієм Короташем, час від часу потрапляло у “лісові” скандали. Останній стався влітку 2016 року.

Зокрема, в урочищі ландшафтного заказника загальнодержаавного значення «Кошарнянський» Чорниводської сільської ради (обслуговується районним комунальним підприємством «Горліс») місцеві мешканці та активісти зафіксували незаконну вирубку дубів. Як повідомляв місцевий сайт “Городок Live”, в районі Кошарної правоохоронці затримали автомобіль «ЗІЛ-131» з маніпулятором, завантажений деревиною дуба. Згодом Городоцький районний суд наклав арешт на цей транспортний засіб “як знаряддя вчинення злочину та 14 порізок дерев породи «Дуб», які є предметом злочину”.

Фото з архівів "Городок Live"

Фото з архівів “Городок Live”

Як розповів “Незалежному громадському порталу” депутат Городоцької райради Василь Белінський, ситуація з активною вирубкою лісу пов’язана з відсутністю контролю за зеленими насадження з боку сільських рад.

“Вирізка лісу є стихійною, а “Горліс” прикривається лісовирубними квитками. Місцеві жителі вже стомилися боротися проти незаконних вирубок. Приклад з життя. Привезли нас до лісу села Матвійківці, де продемонстрували посаджений молодий ліс на площі 2 гектарів. А коли зайшли у густину, то побачили, що там ростуть осики, а не дуби, як записано у документації. На це директор Короташ відповів: “А осика хіба не дерево?” -наголосив обранець.

Фото з архівів "Городок Live"

Фото з архівів “Городок Live”

На думку депутата райради Віталія Світани, необхідно провести ревізію Городоцького спеціалізованого підприємства “Горліс”, починаючи з 2001 року на предмет вирубок і заліснення території району.

Разом з тим, у коментарі НГП голова Городоцької райради Ольга Зелінська заявила, що комунальне підприємство “Горліс” проводить законні вирубки лісів і входить у трійку кращих експортерів району. І уточнила: нинішня вирубка лісів у Хмелівці не потрапляє до заповідних зон, на які поширюється заборона рубок дерев.

“Якби підприємство “Горліс” було би державним, розвивало матеріально-технічну базу і ще рубало “наліво” – це було би погано. Натомість наше комунальне підприємство входить до трійки експортерів району, які приносять сюди валютну виручку. Воно прибуткове і дає роботу понад 40 працівникам”, – сказала вона.

За словами т.в.о. начальника  райвідділу поліції майора поліції Романа Конюшка, наразі за фактами незаконної вирубки лісів та забруднення екології Городоцького району порушено три кримінальних провадження.

“Губернатор дав доручення – до вечора у нього мають бути висновки екологів та інших інспекцій щодо цього питання. І вже на підставі цих висновків районна поліція реагуватиме”, – наголосив Конюшко.

Нагадаємо, що наприкінці березня 2016 року Кабінет міністрів України заборонив вирубувати дерева у заповідних зонах біосферних заповідників, національних природних і регіональних ландшафтних парків, природних заповідниках, пам’ятках природи, заповідних урочищах.

Також Міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак заборонив рубати дерева в межах заповідників та національних природних парків.

“До того часу, поки Кабінет міністрів не внесе зміни у Санітарні правила в лісах України, жодне дерево не може бути знищене”, – пише Семерак.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. тобто якби не Рада Майдану, то Корнійчук і не знав би, що в нього в області вирубали всі ліси,

  2. Нехай Губернатор проідеться в Віньковецький район, село Слобідка Охрімовецька ,там з дубових лісів залишились тільки лісосмуги, і теж все законно!!!!!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.