Хмельницьким пенітенціарникам загрожує до 10 років в’язниці за забиття до смерті засудженого

Слідчий відділ прокуратури Хмельницької області направив до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно двох працівників виправної колонії.

Як повідомляє прес-служба обласної прокуратури, їм інкримінується вчинення умисного тяжкого тілесного ушкодження, вчинене групою осіб, що спричинило смерть потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК України) та  перевищення службових повноважень, що супроводжувалося насильством, застосуванням болісних і таких, що ображають особисту гідність потерпілого діями (ч. 2  ст. 365 КК України).

Нагадаємо, що у жовтні 2015 року обвинувачені правоохоронці прибули до Хмельницького слідчого ізолятора для посилення постів, здійснення особистого обшуку та конвоювання ув’язненого А.Данилюка при етапуванні його для відбуття покарання до іншої області. Засуджений, не бажаючи виконувати законні вимоги працівників колонії щодо проведення повного обшуку, почав чинити опір та завдав їм тілесних ушкоджень.

Під час припинення спротиву з боку А.Данилюка, зазначені пенітенціарники з перевищенням службових повноважень застосували до нього заходи фізичної сили та нанесли йому гумовим кийком численні удари у життєво важливі органи. Згодом це призвело до смерті потерпілого.

У ході розслідування проведено значний обсяг слідчих та процесуальних дій (понад сотню допитів свідків, близько 70 слідчих експериментів та експертиз), встановлено наявність достатніх доказів, на підставі яких ґрунтується обвинувачення працівників колонії у вчиненні вказаних злочинів.

За клопотанням слідчого судом їх відсторонено від виконання службових обов’язків, вони перебувають під цілодобовим домашнім арештом.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. То що тим пенітенціарникам треба було робити? Сказати “добре, не бажаєш виконувати наші законні вимоги, не хочеш щоб ми проводили обшук, чиниш опір і б’єш нас, а ми будемо терпіти і вмовляти тебе дозволити провести обшук”? Хто як думає?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.