Чому не можна будувати “Дійснейленд” у центрі Хмельницького

На сайті Хмельницької міської ради  зареєстрована електронна петиція  щодо  створення  парку відпочинку та розваг у місті Хмельницькому в заплаві річки Південний Буг, від вулиці Свободи до Старокостянтинівського шосе.

«Нині тут – болото, очерети та хащі. А буде паркова зона, де оздоблять набережну, встановлять атракціони, американські гірки, оглядове колесо, басейни, міні-копії найкращих зразків світової архітектури. Також буде понад тридцять тисяч квадратних метрів об’єктів спортивної інфраструктури: зали для занять боксом, боротьбою, гімнастикою, тренажерні зали, стадіони, багатофункціональні спортивні майданчики для тренувань та змагань найвищого рівня. Разом з парковою, розважальною та спортивною зонами буде й сучасне елітне житло з урахуванням світового досвіду енерго-збереження та комфорту».

Ідея цікава, її, можливо, варто втілювати в життя, але, будь ласка, за  територією міста! Принаймні, не в заплаві річки Південний Буг.

По-перше, в прибережній смузі річки заборонене будь-яке будівництво.

Земельні ділянки вздовж вулиць Свободи, Прибузької, Старокостянтинівського шосе, які знаходяться в заплаві річки, і,  відповідно до Генерального плану міста, віднесені до зон рекреації, зон зелених насаджень (зона Р-2) та на яких можна було б створювати розважально-паркову зону, роздані під будівництво комерційних об’єктів, багатоповерхових житлових будинків.

Залишається прибережна захисна смуга річки, в якій, відповідно до вимог Водного та  Земельного кодексів, з метою  попередження забруднення, засмічення й вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, недопущення підтоплення  території, забороняється будь-яке будівництво

Відповідно до чинного законодавства та містобудівної документації міста, прибережна захисна смуга річки Південного Буг в межах визначеної території становитьє 100 м від урізу води (по обидві сторони).

По-друге, таке будівництво значно погіршить  санітарно-екологічний стан річки через знищення відкритих водовідвідних каналів.

Відкрита меліоративна осушувальна система, яка прокладена вздовж річки Південний  Буг ще в  50 роках,  до цього часу захищала від підтоплення  території міста та від забруднення річки.

Адже, за допомогою водної рослинності, що проростає  у водоохоронній зоні і на відкритих водовідвідних каналах, очищуються зливові стоки з усієї території міста перед впадінням в річку Південний Буг (зважайте на те, що більша частина Вінницької, Миколаївської областей використовують  воду з річки Південний Буг як питну).

Якщо наші поважні забудовники за підтримки депутатів, забудовують заплаву річки, знищуючи відкриту меліоративну систему водовідведення, то принаймні, в першу чергу, повинні подбати про будівництво очисних споруд  на зливові стоки (в т.ч. локальних).

По-третє, запропоноване будівництво парку розваг унеможливить виконання заходів Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Хмельницького.

Відповідно до затвердженого рішенням сесії міської ради від 18 травня 2016 року Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста Хмельницького на 2016-2025 роки, який було зареєстровано 8 липня 2016 року  в Європейській комісії Європейської ініціативи «Угода Мерів»,  враховуючи актуальність проблеми оздоровлення навколишнього середовища та запобігання забрудненню водоймищ та атмосфери,  передбачається реалізація екологічно важливих проектів для мешканців міста, а саме:

Створення очисних споруд для побутових стічних вод у рекреаційній та водоохоронних зонах із використанням фітотехнології (зелених насаджень) у Хмельницькому.

З одного боку, пропонується створення додаткових зелених насаджень високої продуктивності (здатності до поглинання СО2) у рекреаційних та водоохоронних зонах міста, зонах масового відпочинку населення, що сприятиме додатковому очищенню атмосферного повітря, з іншого – поліпшення стану водних об’єктів за рахунок використання екологічно дружніх технологій очищення стічних вод.

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Створення паркової зони в заплаві р. Південний Буг та створення нових скверів в межах міста

Запропоновані заходи та їхні наслідки:

      посадка нових дерев та кущів, розширення різноманіття декоративних рослин;

      упорядкування та додаткове озеленення водоохоронних територій;

      відновлення квітників та газонів із застосуванням багаторічних і вічнозелених рослин і використання якісного декоративного посадкового матеріалу, розширення різноманіття варіантів квіткових композицій, підбір видів за часом цвітіння та ін.;

      упорядкування зелених зон за допомогою використання сучасних дизайнерських рішень та методів ландшафтного дизайну;

      знесення сухих та аварійних дерев для запобігання виникнення непередбачуваних ситуацій; проведення омолоджувального, формувального та санітарного обрізування крони дерев; поточний ремонт та утримання об’єктів озеленення міста та інші заходи, що сприятимуть покращенню зовнішнього вигляду м. Хмельницького.

Екологічний ефект від реалізації проектів полягає в підвищенні поглинання СО2 близько 310 т/рік; крім того буде забезпечено утримання пилу та ін. забруднюючих речовин, розширення рекреаційних можливостей, сприяння розвитку активного відпочинку жителів, туризму та ін. Характер проекту — соціально-екологічний, спрямований на розвиток рекреаційних територій та культурної спадщини, покращення умов життєдіяльності та екологічної обстановки, зменшення емісії СО2.

По-четверте, знищення зеленої зони в заплаві річки погіршить стан атмосферного повітря, що в свою чергу призводить до зростання захворюваності населення.

З кожним роком  через забудову зноситься велика кількість здорових дерев, особливо в  центральній частині міста. Відомо, що дерева зменшують забруднення повітря, яке відбувається через шкідливі викиди, в першу чергу, від автотранспорту.

В місті не вистачає зелених зон загального користування (парки, сквери, бульвари). При нормі  (на наявну кількість населення) від 12 до 24 га, ми маємо 4-6  га.  З кожним роком кількість дерев зменшується. Місця, де їх можна було б зберігати і  висаджувати, забудовуються, нововисаджені приживаються слабко.

Для збереження існуючих зелених насаджень та створення нових озеленених територій ДП «Український державний науково-дослідним інститутом проектування  міст «Діпромісто» ім. Ю.М. Білоконя” було розроблено Схему комплексного озеленення території міста Хмельницького. Зазначеною документацією передбачено створення лінійної паркової структури вздовж річки Південний Буг площею 455 га. Тобто, збереження і створення нових зелених зон, але ніяк не знищення дерев через будівництво

Збережена в місті  ділянка природного ландшафту, хоч би у вигляді невеликого включення в урбанізоване середовище, зазвичай створює неповторну своєрідність міста  і запам’ятовується більше, ніж містобудівні ансамблі.

Інна Куцка, заступник начальника управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста,

спеціально для НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 17

 1. Як тільки у когось з”являється хороша ідея по благоустрою міста, так одразу вилазять купа критиканів, які хочуть попіаритись на цьому. Тоді навіщо вгазалі було набережну реставрувати, якщо ніякого будівництва біля річки не можна? Хай буде там далі все захаращено, завалено звалищами??? А кому потрібно парк атракціонів за містом???

  • Спустись на землю)) Идея имени Нью Васюков. Какой диснейленд)) спортмайданчики)))30000 кв.метров)) Да что бы была рентабельность туда надо в день запускать до десяти тыс. клиентов)) Не будет, даже с туристами!!!

  • Куцка це людина Симчишина. Це його робота. Він проти законного будівництва

  • Надо просто мусор регулярно убирать и чистить заросли в зеленой зоне, а не строить очередные свистелки-перделки для жлобов и их жлобенят.

 2. Забудовник ще по ходу з екологами не домовився

 3. АГА і залишитись НАЗАВЖДИ із тим болотом в центрі міста!
  ЛЮди роззуйте очі – ніякого розвитку не буде, якщо виконувати всі всі дибільні бюрократичні постанови.
  Хочете щоб Хмельницький залишився назавжди СЕЛОМ таким, яким він являється наразі?!?!? – тоді залишайте все як !
  ЯКЩО ж хочете, щоб місто отримало потужний поштовх для розвитку, тоді потрібно сприяти всіма шляхами для того, щоб цей проект максимально втілити в життя!!!

 4. Люди!!! Шож вы все такие злые??? Не надо обсуждать чьё то желание заработать денег. Лучше обсудить ЧЁТКИЙ ПЛАН застройки и обустройства территории!!! Просто навязать застройщику создать парковую зону, и городские власти и деньги тоже должны в этом участвовать. Это единственное место в городе где можно сделать вторую визитную карточку нашего міста. Да так сделать, что б винницкую сладкую парочку жаба задавила!!! Парк нужен это 100%. Так что давайте на обсуждение ЧЁТКИЙ ПЛАН на оба берега реки!!! А по дну Буга до Винницы и Николаева проложим водяную трубу и будем им воду продавать, а шо, тоже деньги.

  • Знаючи наших жадібних будівельників-депутатів, більше ніж впевнений, ніякого нормального парку чи спиртивного майданчика там не буде, якіб гарні плани забудови вони не виставляли на показ, просто в черговий раз товстосуми за допомогою “народних обранців” крадуть громадську землю під виглядом якогось поліпшення. Як на мене краще щоб там залишались хащі та болото, принаймні – це легені нашого міста.

 5. Цікаво, а де була Інна Куцка, коли давали дозвіл на будівництво Оазису, Таврії В, запрвці ОККО (вул. Прибузька)!!!!, від яких і 50м. від Буга немає???

 6. Для розвитку міста це просто нереально крута ідея!!! Лише б все було справним та безпечним…. це наступний крок для збільшення населення міста (перший це величезна кількість новобудов) та заманлива причина відвідати наше місто… тому що, не знаю як хто, але я навіть не можу придумати причину запросити друзів в наше місто просто на прогулянку… це додаткові робочі місця + додаткові надходження до бюджету… єдине що дивує – це те що будівництво будинків в прибережній зоні чомусь нічого не забруднює…

 7. Чомусь всі позитивні відгуки про вирубку зеленої зони з подальшим будівництвом багатоквартирних будинків , пишуть, або зацікавленні особи, або аноніми.

 8. Шановні читачі, а особливо автор! Передайте всі ваші (Наші) закони мерії Лондона чи Венеції! Ото сміху буде!))) Дякую за Ваш час і схильність до хабарництва!

 9. В себе на дачі будуй діснейленд! Пропоную попередню владу міста посадити на палю за епіцентр, автосалони та інше побудоване лайно біля річкі.

 10. Шановна пані Інна, напевно рідко буває біля цієї самої річки і її берегів, бо якби я був нормальним “заступником начальника управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста”, то напевно таки засрелився б побачивши що там робиться в тому болоті і бруді. Скажіть хоч ЖКОшникам щоб колеса ті повиловлювали біля мосту, а то ж соромно, їй-Богу. Купа норм і планів у них є, а почистити нормально берег, повитягувати з води всілякий хлам що бкачки мали де купатись – то їм напевно півроку треба, і тендер.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.