У цю п’ятницю, 15 липня закінчуються трудові договори із 10 директорами шкіл та 12 директорами садочків Хмельницького. Серед педагогів шириться інформація, що договори з чинними директорами продовжуватись не будуть, а колективам навчальних закладів запропонують нові кандидатури очільників.
Міський голова Олександр Симчишин це підтвердив, щоправда, він наголосив, що такий процес – природній і закономірний. Адже контракт директора школи має чітко вказаний термін, і особа працює “від і до”, форма продовження контракту не передбачена.
“В більшості навчальних закладів будуть укладатись контракти з новими людьми, які раніше в тих школах директорами не були. І не обов’язково працювали. Коли контракт закінчується, людина має бути свідома того, що вона закінчила свій термін перебування на посаді”, – прокоментував НГП міський голова.
Також він зазначив, що ситуація в освітній галузі із примусовими батьківськими внесками.
“Ми хочемо впорядкувати цю ситуацію. Розпочали роботу із впорядкування: не пішли на популістичну заборону батьківських внесків, а вивчили ситуацію, провели батьківський форум, зібрали завідуючих, директорів. І після того вирішили, що треба виділити кошти (зараз при уточненні бюджету виділяємо 100 гривень на кожного учня у фонд школи). Поступово змінюємо кадри для того, щоб у школах не було поборів, щоб надавались якісні знання, щоб приходили нові молоді люди та міняли систему освіти і взагалі ситуацію в місті. Під цю позицію будуть підбиратись люди на керівні посади в навчальних закладах”, – наголосив Симчишин.
Мер зауважив, що є колективна заява від батьків одної з шкіл, де директор вимагає хабарі за те, щоб дитину взяли в школу. Також про хабар за вступ дитини до школи йому розповідав навіть депутат міської ради.
В багатьох випадках реакція трудових колективів та батьків на таку радикальну зміну директорів шкіл – це колективні приходи на прийом, листи “не чіпайте нашого директора”. Симчишин вважає, що це цілком природна реакція, адже всі звикли до своїх директорів і зони комфорту.
Міський голова наголосив, що контракти із новими кандидатами будуть укладатись лише на рік із тримісячним випробувальним терміном. Перед цим кандидати пройдуть обговорення в педагогічних колективах навчальних закладів. Якщо нові директори не проявлять себе – з ними легко попрощаються.
Як повідомили НГП в міському управлінні освіти, в Хмельницькому є 42 загально-освітніх навчальних заклади та 47 дошкільних навчальних закладів.