Третина шкіл і дитсадків Хмельницького отримає нових директорів

У цю п’ятницю, 15 липня закінчуються трудові договори із 10 директорами шкіл та 12 директорами садочків Хмельницького. Серед педагогів шириться інформація, що договори з чинними директорами продовжуватись не будуть, а колективам навчальних закладів запропонують нові кандидатури очільників.

Міський голова Олександр Симчишин це підтвердив, щоправда, він наголосив, що такий процес – природній і закономірний. Адже контракт директора школи має чітко вказаний термін, і особа працює “від і до”, форма продовження контракту не передбачена.

“В більшості навчальних закладів будуть укладатись контракти з новими людьми, які раніше в тих школах директорами не були. І не обов’язково працювали. Коли контракт закінчується, людина має бути свідома того, що вона закінчила свій термін перебування на посаді”, – прокоментував НГП міський голова.

Також він зазначив, що ситуація в освітній галузі із примусовими батьківськими внесками.

“Ми хочемо впорядкувати цю ситуацію. Розпочали роботу із впорядкування: не пішли на популістичну заборону батьківських внесків, а вивчили ситуацію, провели батьківський форум, зібрали завідуючих, директорів. І після того вирішили, що треба виділити кошти (зараз при уточненні бюджету виділяємо 100 гривень на кожного учня у фонд школи). Поступово змінюємо кадри для того, щоб у школах не було поборів, щоб надавались якісні знання, щоб приходили нові молоді люди та міняли систему освіти і взагалі ситуацію в місті. Під цю позицію будуть підбиратись люди на керівні посади в навчальних закладах”, – наголосив Симчишин.

Мер зауважив, що є колективна заява від батьків одної з шкіл, де директор вимагає хабарі за те, щоб дитину взяли в школу. Також про хабар за вступ дитини до школи йому розповідав навіть депутат міської ради.

В багатьох випадках реакція трудових колективів та батьків на таку радикальну зміну директорів шкіл – це колективні приходи на прийом, листи “не чіпайте нашого директора”. Симчишин вважає, що це цілком природна реакція, адже всі звикли до своїх директорів і зони комфорту.

Міський голова наголосив, що контракти із новими кандидатами будуть укладатись лише на рік із тримісячним випробувальним терміном. Перед цим кандидати пройдуть обговорення в педагогічних колективах навчальних закладів. Якщо нові директори не проявлять себе – з ними легко попрощаються.

Як повідомили НГП в міському управлінні освіти, в Хмельницькому є 42 загально-освітніх навчальних заклади та 47 дошкільних навчальних закладів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 69

 1. Свободівці потребують керівних посад. Дайош дірєкторствовать побратимам! Сонцесяйний меєр і бог сонця поповнять директорський склад побратимами.

 2. не прихильник, але такі дії влади підтримую. завідуючій 62 роки, вона все життя на посаді. Напевно досить?

  • Правильно, лучше ПТУ-шника-ахтивиста с луженой глоткой назначить.

   • В пту-шника нема педагогічної освіти ((((((((((( Хіба директором в пту піде.

    • найсмішніше в цій ситуації, що вчора проходила атестація претендентів на посади директорів. Комісія, громадська рада при управлінні освіти. 5 претендентів. 3 з них кандидати наук. Всі безпартійні.
     середній вік 30 років

 3. ” … будуть укладатись контракти з новими людьми, які раніше в тих школах директорами не були. І не обов’язково працювали”, Ага, і не обов’язково мають відповідну освіту, і не обов’язково розбираються у виховному та навчалному процесі.

  • Витек скільки на коментах заробив вже? План виконав?

   • Так, “заробив”. Повагу нормальних хмельничан, а не такого “бидла”, яке “тикає” незнайомій людині.

 4. А заступник мера Галина Леонтіївна Мельник сказала батькам, які прийшли в міську раду, цитую: “Я срати хотіла на Ваш батьківський форум!”. От така “патріотична” демократія по-свободівськи.

 5. Все вірно роблять. Хто відавав свою дитину в садочок чи школу знають, ТРЕБА ЗАНЕСТИ. А тепер будуть нові, нехвй молоді, але не “розбалуванні” без тяготи до грошей, нехай ви кажете своїх візьмуть, добре, згоден хай беруть, але якщо якась така директорка буде вимагати хабаря, ми будемо знати до кого йти, і які важилі впливу застовувати. Вони будуть дорожити своїми місцями, а не як зараз, ти приходиш а дотебе ставлення як до непотребу в тих садочках!

  • брали хабари, беруть і брати будуть, особливо ця ” молода свободівська команда”, яка вже продала ці посади , людям пропонували $ 20 000 за посаду, керує всім цим процесом Галя “300 баксів” Мельник , яка має 4 квартири і 2 земельні ділянки, придбані за хабари

   • а мені казали, що посада директора школи 5 000 000 доларів, завідуючої 3 000 000 доларів.

   • І галікоптер, і літак, і острів, і навіть танк.Отака вона та Галя

   • Карнатовський харе слюной на свободівців бризкати.Йди до Медведчука бабло проси.

  • Це трохи голословне твердження. В садочки є єдина електронна черга, після народження дитини ставиш її в чергу і практично гарантовано вона потрапляє в дитсадок поблизу будинку, де зареєстровані батьки. Але є ряд нюансів. Наприклад, якщо ти не місцевий, але живеш у Хмельницькому і хочеш віддати свою дитину в садочок (бо куди ж її дівати?), то однозначно законним шляхом це вирішити не вийде. Тому люди починають “рішати” ці питання із завідуючими та відділом освіти. Також є ряд спеціалізованих садочків в центрі міста (для дітей з вадами зору, опорно-рухового апапрату, з позитивною реакцією Манту). Але щоб потрапити туди “по блату”, хабарі дають не завідуючим, а лікарям за відповідну справку. Щодо шкіл – все залежить від її розміщення і статусу. В 22-у на Зарічанській беруть всіх, а от в козирну гімназію на Подільській треба буде занести. І це природньо, оскільки живемо не при СРСР, і є поділ на забезпечених та не дуже… І жодна міська влада цього не змінить

   • І ще – дитина в садочок має йти в 3 роки, але багато батьків хоче віддати її раніше, тому знову починаються “рішалова”. З цього висновок: якщо робиш по закону – не платиш, хочеш обійти – плати.

   • А ще ми зареєструвались у ЦНАП на чергу у садочок, а він спеціалізований. Через рік виявилось, що в переліку на чергу уже немає садочка. А в новий садочок в новій черзі ми NNN-ні. І явно в найближчі біля дому в групу 2-3 роки не потрапимо. Ось і вся черга

    • Ну скажіть будь-ласка, а перевірити це до реєстрації ви не могли? До чого тут черга? Це ваш прокол. Знаєте, як в супермаркеті з алкоголем встали на касу, яка його не пробиває, вистояли, а потім кричите – я ж не знав, у вас тут не написано! То це чия проблема – Ваша, чи може супермаркета, а може касира?

     • Зачекайте. Ціла поважна пані в ЦНАП відкрила перед нами перелік садочків – ми обрали, як інші 18, здається, батьків. Більше 4 місяців в електронному варіанті спостерігали за чергою, а далі – бац. І немає в переліку ні садочка, ні черги

     • Я думаю, що це інший випадок, ніж у Вашому супермаркеті. На всіх “касах” були відповідні вивіски. А потім тихенько прийшов “касир” і все забрав, не попередивши

 6. найсмішніше в цій ситуації, що вчора проходила атестація претендентів на посади директорів. Комісія, громадська рада при управлінні освіти. 5 претендентів. 3 з них кандидати наук. Всі безпартійні.
  середній вік 30 років

  • Ха-ха-ха. Знаю особисто одного “кандидата”. В школі на 3-4 вчився, такий тупий, що шкільні вчителі дивуються, як він тим кандидатом став. Мені також свого часу пропонували аспірантуру. Схема відома – 3 роки “бриють” тебе (розумний-дурний – не суттєво), потім “захист” (ще трохи “схуднеш” – доктори наук теж їсти хочуть), стаєш кандидатом, доцентом і веред – “відбивати своє” на студентах.

   • прізвище назвіть?

    • Прізвище не назву, вам воно нічого не скаже. Лише можу натякнути, що вчився в одній із згаданих вище шкіл.

     • значить ти Вітя балабол звичайний

   • Для чого брешеш Витьок?

    • Чому брешу? Я привів приклад, а виносити прізвище “кандидата” на загальний розсуд не хочу. Підказку Вам дав. При бажанні ви можете цю людину “вичилсити”. Але ж простіше обізвати “брехуном”. Нижче навів факти по Мельник Галині Леонтіївні. Можу дати джерела інформації. Та якщо ви розумна людина, легко знайдете підтвердження в Інтернеті самостійно

     • А хочете – скиньте електронку, вишлю Вам підтвердження моїх слів.

 7. Нормально. Люстрація має бути тотальною

  • Скажіть, а для чого? Якщо керівник працює ефективно, садок або школа при ньому успішно функціонують, немає конфлікітв з колективом, відсутні прямі докази незаконного збагачення (статки зараз можна легко перевірити – реєстри нерухомого і рухомого майна відкриті), то для чого міняти таку людину? Навіть якщо прийде молодий кандидат наук, досвіду в нього буде нуль, то хто буде його вчити. Знаю, що багатьом завідуючим дитсадків, яким не подовжили контракт, влада запропонувала лишитись в садочку на посадах методистів чи вихователів при умові, що они будуть допомагати новопризначеним завідуючим. Виходить так – беремо “своїх-молодих”, а ви їх вчить робити. А коли навчите – коліном під зад, “на пенсію”. Дуже “високоморально”.

   • правильно мислите. Так працює свободівська влада. Призначають своїх нульових “началниками” а роботу роблять ті хто хоче працювати. За півроку впізнали їх методи роботи. Наглядний приклад в парку Чекмана: обі…..ся на всю Україну і мовчать тупо. Якщо це для них вигідно то мовчать і тримаються як вош за грязну жопу.
    От буде веселуха коли їх погонять. Як прийшли, так безславно і підуть….

    • Хто їх пожене? Наш електорат їх вибрав і радіє. Я особисто голосував за Симчишина, але дуже швидко в ньому розчарувався. І багато свої же “свободівців” також…

  • Щодо Галини Леонтіївни Мельник. Не буду звинувачувати її в тому, що вона бере хабарі, за руку не ловив. Але скажу, те, що знаю. Особистої машин в неї немає (у всяякоу випадку офіційно). Але перебуваючи на посаді директора школи №28 на Озерній вона в 2008 році придбала в іпотеку Укрпромбанка 1-кімнатну квартиру в новобудові вартістю близько 35 000 доларів США терміном 15 років. Хто памятає, такі тоді були докризовіціни на нерухомість. Виходить по 2 200 доларів на рік без врахування відсотків. Зарплата директора школи не така вже й велика, так що тягнути цей кредит самостійно їй було б важко (якщо несказати – неможливо), там тільки одні проценти по “тілу” всю зарплату з’їдають. Але крім того в 2012 році в неї з’являється ще одна квартира на Озерній, цього разу вже не в іпотеці. Якщо Галина Леонтіївна читає цю новину, нехай прокоментує, яким чином в неї доходи сходяться з витратами. Зазначу, я не розкриваю конфіденційну інформацію, а користувався лише офіційними відкритими джерелами!

 8. Я мати трьох дітей, 2 роки тому за вступ до дитячого садка старшенького я заплатила 500$,тому що сказала що місць немає,а в цьому році я влаштовувала двох молодших і не заплатила ні копійки!!! і ніяких ХАБАРІВ нікому не давала!!! ДЯКУЮ СИМЧИШИНУ ЩО ЗВІЛЬНЯЄ СТАРИХ ЗАЖРАВШИХСЯ ХАБАРНИКІВ!!!!!!!!!!!!!!! а ставить на керувальні посади чесних людей!!!дякую

 9. Оля я з вами згідний в мене подібна ситуація тільки ми платили за старшого 300$ в 2014 році!!!а в цьому році за донечку не дав ні копійки!!!!дякувати нашому Меру!!!

  • Перше питання – Ви тоді на черзі стояли? Якщо так, то варто напевно розказати, кому Ви давали того хабаря, місто повинне знати своїх “героїв”

  • Я в 2013 не платив за садочок, в цьому, не платив за школу. І не збирався платити. Рука не здрігнеться)) Тому мер, чи зам чи директор, чи хто там, ні до чого. якщо сам чи сама даеш то не очікуй нічого доброго.

 10. здраствуйте!!!я хочу сказать за 17 лицей который находится в центре города!!!там сплошные взяточники во главе с директрисой!!!за поступления ребенка я платил+постоянно требуют деньги на каждых собраниях ;на фонд МЧС (школьный мчс? кто знает что это???), фонд класса, фонд школы и т.д. На секундочку это составляет более 500 гривен!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Як так. Бейдерман бере хабарі? Не може бути такого! А де ж наш супер-мер та його чарівна застпуниця пані Мельник? Ой, забув, вони ж дуже зайняті призначенням “кандидатів наук”, а 17 ліцей в нас “чесний, але непідкупний” 🙂

  • Да 500 гривен, это еще старые ценники)!!

 11. З останніх новин. Звільняють директора школи №6. До речі (для деяких дописувачів – прихильників “молоді” та “кандидатів наук”) він молодий і дуже толковий. Весь колектив та батьки обурені, написали колективне звернення. Але ж наш мер вважає, що “… це цілком природна реакція, адже всі звикли до своїх директорів і зони комфорту”. Тобто коли колективу добре, бо в них нормальний керівник, а батькам комфортно, що їх діти ходять в нормальну школу без поборів, то мера це не влаштовує – йому треба “революцію”. А може причина все ж таки в банальному “аукціоні посад”?

  • і де ті батьки влітку так організувались на захист? обдзвонив хто?

   • А як навіть і обзвонив, я не бачу в цьому нічого поганого. До того ж “сарафанне радіо” добре працює. Один взнав, передзвонив другому, і т.д. Якщо батьки влітку кинули всі свої відпускні справи і вирішили підтримати директора школи, значить він чогось вартий.

 12. Все виглядає надто зрозумілим, бо хто б таку бучу піднімав , заступаючись за старі кадри? Пенсіонер – будьте ласкаві, йдіть на пенсію, дайте іншим працювати. Відкритість мера , вірні кроки не дають спокою старим хабарникам і їх прихвосням; вистачить плюватись ядом – пропонуйтесь самі на посади директорів, чи під старою “кришою” було затишніше? Наберіться вже гідності.

  • Щодо пенсіонерів особисто я згідний на 100%. Але який відсоток із звільнених завідуючих садочків та директорів шкіл є пенсіонерами? Назвіть будь-ласка. Наступне – які саме кроки мера є “вірними” в галузі освіти? Вигнати всіх досвідчених і на їх місце набрати молодих? До речі, що за непрофесійність: “3-місячний випробувальний термін”. Якщо трудовий контракт підписується на рік, розірвати його через 3 місяці без рішення суду неможливо. Тільки “за власним бажанням” або по статті. Щодо “старих хабарників” – де докази? “Плюватись ядом” – побійтеся Бога, я привожу факти і нічого крім фактів. Емоції – жіноча справа. Розслабтеся і спробуйте мені аргументовано заперечити.

 13. Люди про що ви говорите!?! Я взагалі обурена діями директора 17 ліцею, адже, при визначенні профілю у середній школі, вона мені говорить, що моя дитина не потягне вчитись тут, і каже, що краще мені перевести її у звичайну школу. Тобто моя дитина тупа? Чи вона не достойна вчитись у вашому висококваліфіковану навчальному закладі? Де вимагається хабар, за те щоб дитину взяли у школу?! Як можна залишати на посаді таких цинічних людей? ПОТРІБНО НЕ ПРОСТО МІНЯТИ ТАКИХ ЛЮДЕЙ, А ПРИТЯГАТИ ЇХ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ!!!

  • Та за 17 школу й Бейдерман це й так ясно, адже навіть вчителі під її керівництвом починають робити з школи бізнес! На якій підставі вчителі у цій школі завищують оцінки учням, які ходять до них на додаткові (платні) заняття? Хоча вони придумали собі доволі цікаву систему: вони дають самостійні на кожному уроці, а подібні (або й такі ж самі) завдання виконують на платних заняттях, і відповідно, хто на них ходить, той має гарну оцінку, а хто – ні, той відповідно погану. Доволі непогана система оцінювання знань, тим більше ці завдання пишуться за певний час, при цьому не враховується те, що кожна дитина має певний тип темпераменту , і хтось швидше може розв’язати одне і те ж завдання, а хтось повільніше, хоча рівень знань у них буде однаковий. І це при тому що це найчастіше спостерігається на профільних предметах, на яких школа собі робить репутацію “найкращої” в місті, хоча такою не є…

   • Ми до речі розглядали варіант 17 ліцею, але навели довідки і почули те ж саме. Обрали школу “попроще” і цілком задоволені. Просто питання до батьків – для чого віддавати дітей в заклад, про який вже давно не кажуть нічого гарного, невже не можна взнати про нього все ще до того, як ваша дитина там опиниться?

 14. всіх треба лишити і повернути назад Віктора Федоровича. Долар по 8 був.

 15. Правильно роблять.Давно треба було почати лад наводити.Собаки гавкають -караван іде!!!

 16. Скажу з власного досвіду маючи трьох дітей жодного разу не платили за те щоб потрапити в садочок і вчасно потрапляли згідно черги. Чула не раз про такі казкові суми хабарів, але скажу одне що беруть стільки скільки люди самі ж пхають, так що на себе жалійтесь а не на директорів і завідуючих. Якщо робити все згідно з законами і правилами то проблема хабарів відпаде сама собою. Скажу про наш 5 н

 17. Про 5 садочок. В нас завідуюча дуже хороша і хазяйновита людина яка вболіває за свою справу і дуже шкода що її вирішили змінити.

 18. Цікаві люди вчителі, наведу приклад з життя, їх ці директори за людей не вважають, а вони їм жопи цілують. Адже абсолютна більшість негативних відгуків це вчителі і ці саму директори, а не батьки.
  Наведу приклад з мого життя, я житель району, коли Симчишин був заступником голови обладміністрації, ми звернулись до нього аби він посприяв звільненню тодішнього начальника відділу освіти, молоді та спорту Хмельницької РДА Валентини Данілової, бо там були величезні хабарі і відкати на ремонтах, і ще мабуть багато різного чого я не знаю. Як тільки він за це взявся, прийшли величезні делегації директорів і вчителів, були навіть кілька батьків і розповідали, що вона не така, яка вона чудова, і перша що щось почала робити, він тоді послухав ці делегації і що через рік її беруть на хабарі, вона тікає і оголошена і міжнародний розшук. Впевнений цього разу він послухається здорового глузду, більшості батьків і думки всього колективу, а не кучки підлабузних вчителів.

 19. Правильно роблять!!! В шию гнати їх всіх потрібно!! Вже зажрались на посадах! Дійсно до всіх ставлення – як до нижчих за статусом, і хочуть, щоб всі бігали і підлабузнювались до них!! Це вже не кажучи, як за батьківські гроші можна зробити усі пластикові вікна у школі, та як заробити собі на поїздку в Єгипет.

 20. Хороша ініціатива. По школам повно ригівських ставлеників, хабарників і відвертих сеператистів.
  Пора вичищати

  • Льолик, все пропало! Завідуючі – сепаратистки, директора шкіл – регіонали, вчителі – хабарники. Треба всіх розігнати, на їх місця взяти свободівців, в школі замість всіх предметів ввести один – “Патріотизм”, на якому вчити правильно кричати “Слава Україні” . І тоді ми одразу подолаємо корупцію і заживемо як європейці!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.