Медицину Славутчини фінансуватимуть, стягуючи кошти «з миру по нитці»

У Славутській районній державній адміністрації керівники району та міста обговорити питання фінансового забезпечення медичної галузі Славутчини, об’єднаних територіальних громад та медичних закладів. Найперше учасники наради заслухали інформацію головних лікарів Центральної районної лікарні Віктора Іващука та Центру первинної медико-санітарної допомоги Олега Гаврилюка про фінансовий стан медичних закладів. Про це повідомляє прес-служба Славутського МВК.

Не зважаючи на те, що керівництвом закладів здійснено ряд заходів з оптимізації штату та ліжко-місць, енергозбереження, дефіцит закладів у коштах становить 5 млн 881 тис. грн. По ЦРЛ – 3 млн. 798 тис. грн., з яких 2,273 млн. грн. – це оплата праці працівників, 1,524 млн. грн. – плата за енергоносії. По ЦПМСД утворився дефіцит із виплати заробітної плати у сумі 2,0984 млн. грн. Нагадаємо, що дефіцит коштів утворився внаслідок недостатньої медичної субвенції. Державний бюджет на 2016 рік забезпечує потребу галузі менше, ніж на 30%, оскільки ціни на ліки і тарифи зросли за останні 2 роки приблизно в 3 рази. Зокрема, медична субвенція, виділена для Славутчини у 2016 році на 3 млн. грн. менша, ніж вторік. Державою не враховано здорожчання енергоносіїв, медичних послуг, препаратів, рівень інфляції, попри задеклароване підвищення соціальних стандартів.

Відсутність коштів з оплати енергоносіїв зриває проведення тендеру для підготовки до опалювального сезону, який має відбутися у серпні місяці. Запуск нової котельні для обігріву ЦРЛ дає змогу зекономити 440 тис. грн. Медики розраховують і на додаткову субвенцію у сумі 3,7 млн. грн.. Але проблеми це не вирішить, та й субвенція надійде не раніше жовтня місяця. Відтак лікарня має реальні шанси залишитися без тепла.

Тому основною темою зустрічі стало виділення коштів з бюджетів громад міста та району, щоб зберегти медицину.

«Необхідно спільними зусиллями району та міста допомогти медикам», – закликав голова райдержадміністрації Богдан Маршук та нагадав, що з районного бюджету у цьому році виділено 2 млн. грн., більше коштів районний бюджет немає.

Міський голова Василь Сидор вкотре наголосив, що фінансування медицини є обов’зком держави, але запевнив, що місто не залишиться осторонь проблем медицини: за результатами піврічної діяльності невдовзі міська влада вирішить, в якій сумі спрямувати допомогу або точніше – з якої позиції врізати видатки, бо своїх проблем у міста доволі. Але, в першу чергу, міський голова вважає за необхідне направити повторні звернення в усі державні інстанції, до депутатів Верховної Ради, особисто до Романа Мацоли, адже такий стан справ у медичній галузі є, власне, результатом їх діяльності.

Частину коштів Ганнопільської та Берездівської об’єднаних територіальних громад спрямовані на підтримку первинної медицини у сумі 244 тис. грн. та 433 тис. грн. відповідно. Голова Ганнопільської ОТГ Маргарита Медведюк вважає справедливим виділення коштів відповідно до кількості жителів, які проживають у громадах.

За словами Богдана Маршука 16 сільських рад, які ще залишилися в районі, також долучаться до підтримки медицини.

Обговорюючи не менш важливе питання для жителів Славутчини механізму фінансування медицини у 2017 році, учасники наради зійшлися на тому, що необхідно залишити існуючий розподіл державної субвенції з 4-х бюджетів: районного, міського та об’єднаних територіальних громад, бо гуртом відстоювати інтереси громад легше.

Керівники громад та медичних закладів ділилися своїм баченням розвитку надання послуг первинної та вторинної медичної допомоги. Зрозуміло, що жителі Ганнопільської та Берездівської ОТГ хотіли би створити на місцях Центри ПМСД. Але та мізерна державна субвенція, що виділяється не дає змогу покрити навіть заробітну платню медичним працівникам, не говорячи вже про матеріальну базу та висококваліфікованих медиків, які захотіли би змінити місце проживання. Не виключені й моменти втрати матеріальної бази у разі «розпорошування» медичних установ про що наголосив міський голова.

Але той плачевний стан всієї вітчизняної медицини, який є на сьогодні, незрозумілість державної концепції розвитку, відсутність стабільності не дозволяють приймати рішення в галузі охорони здоров’я мешканців Славутчини. Тому пропозиція міського голови Василя Сидора: «зберегти те, що маємо і дочекатися довгоочікуваної реформи, щоб визначитися, в яку сторону рухатися» – була підтримана усіма присутніми.

Ось так, стягуючи кошти з миру по нитці, в сьогоднішніх реаліях виживає медицина. В свою чергу, жителі міста та району хотіли би розуміння та чутливого відношення до себе, як пацієнтів, зі сторони людей в білих халатах.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. А де візьмуть гроші, як потрібно будувати негайно хірургію для зятя Флаксенберга – Кланца. Треба ще хабаря було дати Василишину , про яку медицину думати — треба забути.

  2. Хай помагає Гладуняк— обікрав весь Славутський р-н . Цуглевич хай дає гроші для району , а то дає гроші Кланцу для його поІздок за кордон. Мало Ім грошей за операціІ, потрібно вкрасти в районах. Де прокуратура, поліція набу потрібно працювати. ІнформаціІ повно.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.