Директор скотобійні у Ружичній пішов на мирову з мешканцями

Після років суперечок директор скотобійні у мікрорайоні Ружична пообіцяв виправити всі недоліки свого підприємства, які заважають мешканцям та запросив їх на оглядини. Сьогодні у стінах міської ради домовились вирішення конфлікту, що тривав впродовж років.

Нагадаємо, що в мікрорайоні Ружична за адресою вул. Верейського, 45 поблизу житлових будинків на відстані меншій за необхідні 500 метрів санітарно-захисної зони розміщена скотобійня. Впродовж довгого часу мешканці скаржаться на крики тварин, сморід, неякісні септики, кістки та рідкі відходи, які підприємство не утилізує належним чином.

Сусіди скотобійні стверджують, що часто собаки притягують не просто кістки, а цілі голови вбитих тварин. Окрім того на сайті міської ради було створено петицію про закриття підприємства: за місяць вона набрала необхідні 500 голосів.

Сьогодні в міській раді засідала робоча група, на якій вирішували як можна залагодити цю проблему. Директор скотобійні Олег Мерковський погодився направити в санітарно-екологічну інспекцію листа з проханням обстежити підприємство. Як зазначив начальник  Хмельницького міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області Олег Балашов, необхідно дочекатись висновку експертів щодо рівня забрудненості води, повітря та грунтів. Також екологічна інспекція з’ясує чи вивозяться всі відходи належним чином, чи обладнані септики згідно з вимогами.

Мешканці не наполягають на закритті скотобійні, їхня головна вимога – ліквідація джерел смороду та усунення недоліків, що робить сусусідство з скотобійнею нестерпним. На це директор підприємства попросив перерахувати повний перелік. Депутат міської ради Андрій Кветко, здивований, що директор підприємства не знає, які саме претензії висловлюють люди, хоча конфлікт триває вже дуже давно.

Врешті-решт, присутнім вдалось домовитись про ліквідацію всіх недоліків на скотобійні впродовж трьох тижнів. За цей час директор пообіцяв зробити септики герметичними та налагодити вивіз відходів двічі на день, хоча зараз це робиться лише тричі на тиждень. Також за цей час екологічна інспекція проведе необхідні дослідження і вже за їх результатами в міській раді вирішуватимуть що робити далі. Наразі Олег Мерковський дав обіцянку виписати перепустку одному з представників ініціативної групи мешканців, аби той міг безперешкодно зайти на підприємство та простежити чи все зроблено на совість. Наступне засідання робочої групи призначено на 3 серпня на території скотобійні.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.