Прикордонники та митники США побували у колег на Хмельниччині

Оціночна група митної та прикордонної служби США побувала у Хмельницькому, де ознайомилась з роботою Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС України. Американські партнери висловили неабияке зацікавлення системою функціонування цього сучасного навчального центру і наголосили на посиленні подальшої  співпраці. Про це повідомляють територіальні органи ДФС у Хмельницькій області.

Фахівці митної та прикордонної служби США  ознайомились зі структурою та основними напрямами діяльності Департаменту. На зустрічі головну увагу було приділено можливостям підрозділів кінологічного забезпечення в упередженні протиправного обігу зброї, наркотиків, валюти, тютюну, а наразі й бурштину-сирцю, застосуванню новітніх технологій у протидії незаконному вивезенню за кордон культурної спадщини, у тому числі з використанням можливостей Інтерполу щодо пошуку викрадених культурних цінностей як джерела фінансування міжнародного тероризму. У цьому зв‘язку американським гостям було презентовано новий спеціальний посібник Департаменту за даною тематикою з врахуванням зниклих предметів історії та культури під час воєнних дій у Сирії та Іраку.

Ще одним цікавим відкриттям для американських гостей стало знайомство з новітнім інформаційним порталом з напрямку протидії корупції, який  дозволяє отримувати етичну оцінку та анонімне анкетування щодо ставлення посадових осіб до цього ганебного явища. Крім того, розроблена фахівцями Департаменту програмна платформа дозволяє моделювати практичні ситуації з використанням 3-Д технологій.

Представники Оціночної групи також ознайомилися з результатами дворічної співпраці подільських митників з Департаментом енергетики США в плані контролю обігу товарів подвійного використання та військової техніки. Загалом на сьогодні тут реалізують ряд міжнародних програм, зокрема, з Місією Європейського Союзу у наданні прикордонної допомоги, з Посольством США в Україні щодо експортного контролю нерозповсюдження ядерної зброї, з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі в охороні навколишнього середовища і запобіганні незаконному транскордонного обороту небезпечних відходів та інших транскордонних екологічних правопорушень.

На завершення візиту директор Департаменту Андрій Войцещук передав американським колегам ряд пропозицій щодо сприяння у реформуванні митної системи і висловив вдячність за дієву і конструктивну співпрацю.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.