У Кам’янці-Подільському в Центрі розмінування пройшов вишкіл для дітей

У Кам’янці-Подільському командування Центру розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України ініціювало умовний «табірний збір» для дітей військовослужбовців та працівників, аби доповнити родинне виховання елементами військово-патріотичного та громадянського світогляду, екологічного і спортивно-оздоровчого руху.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook офіцер регіонального медіа-центру Міноборони Андрій Агєєв, упродовж 4 днів програмою активних заходів було охоплено майже 40 юних патріотів віком від 5 до 15 років. В рамках програми відбулось знайомство з історією, традиціями, бойовим шляхом військової частини. За допомогою досвідчених офіцерів та військовослужбовців військової служби за контрактом дітей ознайомили із системою підготовки саперів, кінологів та водолазів.

1

«Наші, так би мовити, позаштатні вожаті у військових одностроях провели з дітками комплекс вправ для формування їх уяви про новітню зброю та тактичне спорядження, набуття навичок безпечного поводження зі зброєю та поведінки в екстремальних ситуаціях, пов’язаних із застосуванням холодної та вогнепальної зброї, – підкреслив заступник начальника Центру по роботі з особовим складом підполковник Богдан Беркута.

Волонтери, експерти у туристичній справі, працівники Кам’янець-Подільської міської Станції юних туристів навчали дітей основам виживання у світі дикої природи, спортивному орієнтуванню на місцевості та азам альпінізму. Окрім того, щодня частину часу було передбачено на спортивно-оздоровчі заходи, в тому числі й на водні процедури під наглядом досвідчених інструкторів загону водолазної підготовки.

Враження дітей про відпочинок надзвичайно позитивні. Хлопчакам більше сподобались активні заходи, пов’язані із поводженням із зброєю, чимало гарних відгуків отримали кінологи, а ще більше їх чотирилапі вихованці. Дівчатка наголошували на корисності для них навиків самооборони та лікарської допомоги. При цьому найбільш пам’ятною виявилась купальська ніч, причому для більшості вона стала першим справжнім зануренням у світ українських прадавніх традицій.

Батьки ж наголошують, що подібні проекти вкрай важливі для сучасних дітей, які виховуються у кібернетичному світі на зразках мультяшних героїв. І хоча вони безперечно не є повноцінною заміною родинного виховання, але виховання командного духу, товариськості, дисципліни та поваги до Батьківщини тут було налагоджено на належному рівні.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.