Оцінюючи рівень своїх доходів, майже половина домогосподарств Хмельницької області повідомили, що протягом останнього року постійно відмовляли собі в найнеобхіднішому, крім харчування, а чотирьом родинам зі ста взагалі не вдавалося забезпечити навіть достатнє харчування.
Дещо менше респондентів домогосподарств (45%) повідомили, що коштів їм було достатньо, але робити заощадження не вдавалося. Відкладати кошти могли дозволити собі лише 4% родин області.
Про це повідомляє Головне управління статистики в області, яке у січні 2016 року провело вибіркове обстеження умов життя домогосподарств краю.
Неспроможність більшості наших краян робити заощадження свідчить про їх малозабезпеченість. Підтвердженням цього є відповіді респондентів на питання щодо визначення їх соціально-економічного статусу в суспільстві.
Так, 70% домогосподарств Хмельниччини вважали себе бідними, решта родин області хоча бідними себе не вважала, але до середнього класу віднести себе ще не могла. Представниками середнього класу та заможними ніхто із опитаних себе не вважав.
Майже дві третини домогосподарств області повідомили, що за 2015р. їх добробут погіршився, 30% – не відчули будь-яких змін свого матеріального стану порівняно з попереднім роком, і лише 6% домогосподарства області відмітили покращення рівня свого життя.
Аналіз відповідей членів домогосподарств на запитання стосовно напрямку змін їх добробуту в наступному році показав, що половина сімей нашого краю в недалекому майбутньому взагалі не сподіваються на будь-які зміни. Значна частка (43%) очікують на подальше погіршення. Оптимістами, що все ж сподіваються на покращення свого матеріального стану, виявилися лише шість домогосподарств області зі ста.
Очікування стосовно перспектив розвитку економіки України, також були скоріше песимістичні. Зокрема, 53% домогосподарств Хмельниччини вважали, що 2016р. буде несприятливим для країни, 29% домогосподарств області не очікували ніяких змін, водночас майже в кожній восьмій родині сподівалися на певне покращення.
Оцінюючи свої життєві пріоритети, більшість респондентів повідомили, що найбільшою цінністю в житті вони вважають здоров’я. На друге місце поставили сім’ю та дітей, на третє – матеріальний добробут, на четверте – впевненість у завтрашньому дні. Робота, кар’єра, освіта, друзі, спілкування дедалі набувають все меншу значимість.