За рік майже половина домогосподарств Хмельниччини відмовляли собі в найнеобхіднішому і лише 4% родин могли відкладати кошти

Оцінюючи рівень своїх доходів, майже половина домогосподарств Хмельницької області повідомили, що протягом останнього року постійно відмовляли собі в найнеобхіднішому, крім харчування, а чотирьом родинам зі ста взагалі не вдавалося забезпечити навіть достатнє харчування.

Дещо менше респондентів домогосподарств (45%) повідомили, що коштів їм було достатньо, але робити заощадження не вдавалося. Відкладати кошти могли дозволити собі лише 4% родин області.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області, яке у січні 2016 року провело вибіркове обстеження умов життя домогосподарств краю.

Неспроможність більшості наших краян робити заощадження свідчить про їх малозабезпеченість. Підтвердженням цього є відповіді респондентів на питання щодо визначення їх соціально-економічного статусу в суспільстві.

Так, 70% домогосподарств Хмельниччини вважали себе бідними, решта родин області хоча бідними себе не вважала, але до середнього класу віднести себе ще не могла. Представниками середнього класу та заможними ніхто із опитаних себе не вважав.

Фото ogo.ua

Фото ogo.ua

Майже дві третини домогосподарств області повідомили, що за 2015р. їх добробут погіршився, 30% – не відчули будь-яких змін свого матеріального стану порівняно з попереднім роком, і лише 6% домогосподарства області відмітили покращення рівня свого життя.

Аналіз відповідей членів домогосподарств на запитання стосовно напрямку змін їх добробуту в наступному році показав, що половина сімей нашого краю в недалекому майбутньому взагалі не сподіваються на будь-які зміни. Значна частка (43%) очікують на подальше погіршення. Оптимістами, що все ж сподіваються на покращення свого матеріального стану, виявилися лише шість домогосподарств області зі ста.

Очікування стосовно перспектив розвитку економіки України, також були скоріше песимістичні. Зокрема, 53% домогосподарств Хмельниччини вважали, що 2016р. буде несприятливим для країни, 29% домогосподарств області не очікували ніяких змін, водночас майже в кожній восьмій родині сподівалися на певне покращення.

Оцінюючи свої життєві пріоритети, більшість респондентів повідомили, що найбільшою цінністю в житті вони вважають здоров’я. На друге місце поставили сім’ю та дітей, на третє – матеріальний добробут, на четверте – впевненість у завтрашньому дні. Робота, кар’єра, освіта, друзі, спілкування дедалі набувають все меншу значимість.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

 1. Як поліпшити життя населення в Україні за два кроки?:
  1.Знизити курс долара з 25 до 10 грн.
  2.Знизити ціни на газ та електроенергію до розумних цін, а не тих що прийняла наша “нерозумна” влада…

  Або, сценарій другий:
  1.Розстріляти всю Верховну раду України, а на другий день хто прийшов до них на похорон.

  • а чому лише верховну раду….треба ще місцеві ради та будинок уряду…починати треба з банкової…

  • А почати розстріл потрібно з виборців України, які на чесних та прозорих виборах вибрали цю “недолугу” і “злочинну” владу)))))))

   • А босяка за що стріляти? За те що його надурили і він повірив що буде жити краще і проголосував за шоколадного?

    • Він не повірив)) Його не надурили!!! Що з того що він проголосував за одних негідників, а за інших ні. Результат все рівно буде “дирка в капці”)))

 2. риба гниє з голови..

 3. Хотелось знать до как долго будет терпеть украинский народ унижение от своего бандитского правительства которое покрывает коррупцию, правительство которое превратила Украину в зону страдания народа.В то время как народные депутаты превратились в недосягаемых миллионеров грабят народ,страну и остаются без наказания в стране война, депутаты отдыхают за рубежом, зачем молодые дети гибнут защищая воров и бандюг богатство?

 4. Українця хлібом не корми, тільки дай постогнати та побідкатись, який він, саракітка, бідний.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.