Хмельницькі газовики заговорили про дефіцит обігових коштів, спричинений субсидіями для населення

У ПАТ «Хмельницькгаз» 43% виручки складають субсидії – тобто не грошові кошти, а бюджетні зобов’язання, що оформляються взаємозаліками. Така ситуація викликала у компанії дефіцит обігових коштів, що загрожує втратою платоспроможності та паралізує проведення першочергових робіт по підготовці системи газопостачання області до безперебійного та безаварійного газопостачання, зокрема, в опалювальний період 2016-2017 рр.

Як повідомляє офіційний сайт газового монополіста області, не дивлячись на здорожчання блакитного палива, подоляни не зменшили його споживання, а навпаки, використали на 3,5% більше, ніж у минулому році. В першу чергу, це стосується тих, хто отримує субсидію. А таких 60% домоволодінь Хмельниччини. Органами соціального захисту населення розрахунок субсидій здійснюється, виходячи із соціальних норм, які виявилися у кілька разів більшими, ніж фактичне споживання газу. Через це на рахунках споживачів накопичувались так звані «переплати», через які частина подолян припинила сплачувати навіть обов’язкові платежі. В той же час інші клієнти, через побоювання втратити субсидії, «спалювали» дорогий газ просто у повітря, щоб «не втратити субсидію наступного сезону».

Газовики вважають, що непродумана система субсидіювання  не тільки не заохочує економити газ, а й напряму впливає на безаварійне функціонування газотранспортної системи області. Адже 43% виручки компанії  – це лише паперові зарахування по субсидіях. В той час, як значна частина газових мереж та систем збудована ще у минулому столітті та потребує постійних капіталовкладень для проведення  ремонту та модернізації.

“Єдині в області, хто сплачує за транспортування газу реальними коштами – це наші промислові споживачі. Але, порівняно з минулим роком, споживання ними газу скоротилося на 7,6%. Наразі населення, яке є найбільшим споживачем, розраховується субсидіями. Така ситуація  загрожує неможливістю підготовки до наступного опалювального періоду, забезпечення роботи аварійно-диспетчерських служб, проведення ремонтних робіт газорозподільної системи області, а також забезпечення подолян безкоштовними загальнобудинковими лічильниками газу та, навіть, виплату заробіної плати працівникам”, – резюмує заступник голови правління ПАТ «Хмельницькгаз» Віталій Рейда.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. От нещастя, невже збанкрутують ?

  2. Що наші субсидії – абсурд, давно всі розуміють. Їх принцип – чим більше народ споживе енергоносіїв, тим більший прибуток отримають олігархи. А доплачувати тим, що отримують субсидії буде не держава, а прості люди…Тільки п. Порошенко цього не хоче бачити. Очевидно, що за субсидіями стоять інтереси олігархів, з якими Президент в дуже добрих стосунках!!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.