Хмельницька єпархія УПЦ КП звинувачує представників Московського Патріархату у створенні штучного суспільного напруження

Відповідну заяву поширила прес-служба Хмельницької єпархії УПЦ КП

«Як вже повідомлялося, 28 червня 2016 р., Свято-Миколаївська парафія с. Нестерівці та Свято-Пантелеймонівська парафія с. Харитонівка, Дунаєвецького району разом з настоятелем, протоієреєм Петром Бабієм з юрисдикції Московського Патріархату в Україні, перейшла до Хмельницької Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Ця подія відбулася без жодної агітації та навіть присутності представників духовенства і вірних Хмельницької єпархії УПЦ КП. На своїх зборах сільська громада ухвалила перехід з юрисдикції Московського Патріархату в Україні в юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату. За подібне рішення проголосувало 236 людини, проти – 4 людини.

У цю неділю, 3 липня 2016 р., спокійно відслужилася Служба Божа де віряни, без проблем та сутичок, молились в своєму храмі.

Але вже ранком понеділка, 4 липня 2016 р., представники Московського Патріархату масово прибули «на прощу» до с. Нестерівці. Також невідомими особами туди була викликана велика кількість поліції та представників інших силових структур України в Хмельницькій області.

Ми розуміємо, що представники Московського Патріархату в України дуже розраховують, що з допомогою поліції їм вдасться реалізувати «рівненський сценарій», коли силові структури опечатають храм, а далі – судова тяганина та штучне суспільне напруження в Хмельницькій області, яку створює Московський Патріархат в Україні. Це, на нашу думку, цілком можливо відбувається за вказівкою спецслужб Російської Федерації.

Подоляни в мирному богословсько-правовому диспуті довели духовенству Московського Патріархату в України свою правоту та конституційне право самим обирати юрисдикційну приналежність своєї громади. Над храмом піднятий Державний прапор України.

Також Хмельницька єпархія УПЦ КП складає подяку місцевій владі та силовим структурам за виважену державницьку позицію та сприяння мирному вирішенню конфлікту.

Хмельницька єпархія відповідально заявляє, що Всю відповідальність майбутнього конфлікту, якщо подібні «прощі» будуть повторюватися, повинен взяти на себе митрополит Кам’янець-Подільський Московського Патріархату в Україні Федір Гаюн, який благословив духовенство своєї єпархії на цю непрошену візитацію в село».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. по-перше, отець Петро Бабій не просто перейшов у юрисдикцію УПЦ КП – його з позором викинули з УПЦ за пияцтво та неналежну священнику поведінку, а він пішов шукати поблажливішого ставлення до УПЦ КП.
    по-друге, вже давно відомо, хто викликав поліцію на збори села: то була місцева селянка, яка турбувалась за здоров’я прихильників УПЦ. Тільки ці два факти розкривають ситуацію із зосвім іншого боку. А якщо пошукати глибше, то виявиться, що майже уся інформація є викривленою.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.