Кам’янецькі археологи виявила унікальну двоповерхову вежу

Проводячи розкопки в районі оборонних укріплень мурів західного фасаду Старого міста, група кам’янецьких археологів виявила унікальну двоповерхову вежу. Про це повідомляє сайт Кам’янець-Подільської міської ради.

Об’єкт знаходився під землею200 років. Знахідку виявила група археологів із ДП «НДЦ «Охоронна археологічна служба України», проводячи на вулиці Францисканській, 10 розкопки упродовж червня. Під керівництвом начальника розкопу, кандидата історичних наук Павла Нечитайла дослідники виявили, що вежа має квадратну форму. Свого часу вона брала участь у військових діях, коли Кам’янець захоплювали турки, а сьогодні зображена на одному із найстаріших історичних планів міста Кіпріяна Томашевича 1672 року.

За словами Павла Нечитайла, пізніше тут була встановлена гарматна майстерня – людвисарня. Про це відомо з історичних джерел, однак поки що цьому немає вагомих археологічних підтверджень. Під час будівництва міського бульвару у 1830-х роках вежа повністю була засипана.

veja

“Відкопана вежа – нова для Старого міста. Зараз її може оглянути будь-хто. Однак дуже хочеться сподіватись, що незабаром вона стане ще одним музейним об’єктом”, – зізнається Павло Нечитайло.

Також під завалами дослідники знайшли два мідні казанки періоду турецької окупації Кам’янця, аналоги яких є у Будапештському музеї.

Роботу над розкопами археологи продовжуватимуть ще які мінімум два тижні.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.