Незважаючи на розпорядження голови ОДА, у Кам’янці-Подільському не хочуть демонтовувати знаки “серп і молот”

У Кам’янці-Подільському влада міста впевнено наполягає на своєму: знаки «серп і молот» із пам’ятника радянським танкіста-визволителям демонтовувати не будуть.

Нагадаємо, що 16 червня на виконкомі Кам’янець-Подільської міської ради рішення «Про демонтаж символів «серп і молот», розміщених на постаменті у парку Танкістів» не набрало більшості, «за» проголосувала лише 1 людина. Наступного дня голова Хмельницької обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук видав розпорядження до місцевих органів влади про демонтаж  пам’ятників і пам’ятнитних знаків комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. До цього переліку увійшли знаки «серп і молот» у парку Танкістів та комуністичні зірки на фасаді Будинку офіцерів в Кам’янці. Виконати розпорядження необхідно до 15 липня.

Проте у Кам’янці-Подільському вирішили інакше і демонтовувати нічого не збираються.

«Зірки» на фасаді Будинку офіцерів закриті відповідними банерами, про що повідомлено управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації листом виконкому», –  йдеться у відповіді, яка є у розпорядженні «Незалежного громадського порталу»

Стосовно знаків «серп і молот», влада міста продовжує наполягати на підпункті 8 пункту 3 статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного(нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» – заборона не поширюється на випадки використання символіки на намогильних спорудах, розташованих на території місць поховань, місць почесних поховань та за умови, що це не призводить до пропаганди злочинного характеру комуністичного тоталітарного режиму».

«Відповідно наявність символів «серп і молот» на постаменті пам’ятника у парку Танкістів не підпадають під дію зазначеного вище Закону, оскільки вказаний пам’ятник визволителям міста встановлено на могилі, де захоронено прах невідомого солдата», – повідомляється у листі міського голови.

2

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

 1. Ну, в світлі сьогоднішньої ситуації, це таки сама страшна проблема… придурки. під тією символікою нас від фашизму захищали. таки точно фашисти знову рулять

  • Під тією ж символікою розтрілювали мирних громадян та солдат.

  • Фашисти? На СРСР нападали італійці під проводом Мусоліні? Може Ви мали на увазі нацистів?

   Щодо символів, то на мою думку їх таки треба зняти. Моісей 40 років водив людей по пустелі щоб позбавити їх рабського менталітету, ми ходити нікуди не будемо, звісно, але символи деспотів тре зняти.

 2. Кремлядям на потіху місцева влада Кам’янця відмовляється декомунізувати місто.

 3. Демонтуйте місцеву владу і виберіть українську владу в місті.

 4. Жесть. Це місто повгрузало в совку. А які були на початку! Демонтували одні з перших в області пам’ятник Леніна. Перейменували багато вулиць з радянськими назвами, правда залишили декілька але тоді були інші часи. Куди ділись ті люди з міста?

  • І що від цього зміниться? конкретно? Невже у нас зараз більше немає чим займатись?

   • Maria , так говорили в 90-х і 2000-х, і совок застиг. А треба було давно очиститися від совка. Тільки починаємо.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.