Чехи та українські енергетики аналізують можливість добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС

30 червня в рамках здійснення технічного аналізу можливості добудови енергоблоків ХАЕС/3,4 на Хмельницькій АЕС пройшла робоча нарада за участі представників чеської компанії UJV Rez, фахівців відокремлених підрозділів Енергоатома – ХАЕС та «Атомпроектінжиніринг», а також ПАТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект».

Про це повідомляє прес-центр “Енергоатому”.

Фахівці відвідали будівельні конструкції та ознайомилися із сьогоднішнім станом недобудованих енергоблоків. Під час робочої наради відбулося обговорення питань можливості реалізації нової системи охолодження корпусу реактора (СОКР) при спорудженні третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС, а також технічні рішення щодо відводу тепла з гермооболонки при роботі цієї системи.

Це не перша зустріч фахівців чеської компанії із адміністрацією Хмельницької АЕС та Держнагляду. Питання безпечної експлуатації атомних електростанцій сьогодні мають найвищий пріоритет. Представники чеської компанії UJV Rez пропонують впровадити на нових енергоблоках Хмельницької АЕС нову сучасну систему  управління важкими запроектними аваріями.

Віце –президент  з розвитку бізнесу компанії UJV Rez Jiri Zdarek розповів: «Об’єктом нашої уваги є розплавлення ядерних паливних елементів реактора та вирішення проблеми важкої запроектної аварії на енергоблоках ВВЕР, а саме утримання коріуму (расплавлення зони) всередині корпусу реактора. На російських енергоблоках застосовується «пастка розплаву». Наша компанія пропонує цілковито нову сучасну систему, яка здатна в декілька разів збільшити можливості управління запроектними аваріями».

«З впровадженням цієї системи хмельницькі енергоблоки стануть дійсно сучасними європейськими енергоблоками, – підкреслив головний інженер ПАТ «КІЕП» Володимир Чернавський.

Довідково. Група «UJV» (Чехія) – працює у галузі проектування та інженерної діяльності, підтримки безпечної та ефективної експлуатації атомних і класичних електростанцій, хімії паливного циклу, надає комплексні послуги при поводженні з радіоактивними та іншими специфічними відходами, здійснює прикладні дослідження, розробки, сучасні технології та інновації, зокрема в галузі використання ядерної енергії та джерел іонізуючого випромінювання.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. ЗВИЧАЙНО…ВОНИ Ж НЕ ЖИВУТЬ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ…А НАМ КУДИ ДІТИСЯ…НЕВІДОМО…АДЖЕ НЕМА КУДИ….”запроектна аварія” може бути в будь -який час… КАПЕЦЬ….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.