Хмельницький АМК оштрафував трьох нафтотрейдерів на 408 тис. грн

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ПАТ «Укрнафта» /бренд «Укрнафта»/ (м. Київ), ТОВ «Айас» /бренди «Авіас», «ANP», «Energy»/ (м.  Харків) та ТОВ «ТК-Фаро» /бренди «Авіас», «ANP», «Energy»/ (м. Харків) на 408 тис. грн загалом за антиконкурентні узгоджені дії.

Про це повідомляє прес-служба обласного відомства.

Суб’єкти господарювання здійснюють свою діяльність на ринках роздрібної торгівлі високооктановими бензинами, дизельним пальним та скрапленим газом в якості моторного пального в межах Хмельницької області.

Відділення встановило, що протягом І півріччя 2015 року спостерігалось одночасне підвищення та спадання роздрібних цін на скраплений газ в якості моторного палива та дизельне пальне, що реалізується через АГЗС та АЗС ПАТ «Укрнафта», ТОВ «Айас» та ТОВ «ТК-Фаро».

Аналіз динаміки зміни роздрібних цін на скраплений газ та дизельне пальне свідчить, що відпускні ціни АЗС ТОВ «Айас», ТОВ «ТК-Фаро» та ПАТ «Укрнафта» змінювалися одночасно, на однакову величину, що підтверджує схожість дій.

“Кожне підприємство повинно формувати ціни, виходячи із показників власної господарської діяльності. Проте в даному випадку зміна роздрібних цін на скраплений газ в якості моторного пального відбувалося одночасно та на одному рівні із конкурентами, без економічного обґрунтування. Таким чином, при наявності різних витрат, обсягів реалізації та рівня закупівельних цін на скраплений газ та дизельне пальне, ТОВ «Айас», ТОВ «ТК-Фаро» та ПАТ «Укрнафта» встановлювали в період з березня по червень 2015 року роздрібні ціни на скраплений газ в якості моторного палива, що реалізується через АГЗС, та в період з лютого по квітень 2015 року на дизельне пальне, що реалізується через АЗС, на однаковому рівні”, – повідомив голова Відділення Віталій Олуйко.

Він додав, що така поведінка нафтотрейдерів могла обмежити конкуренцію на ринку. Оператори не змагалися між собою завдяки власним досягненням та зменшенню фактичних витрат, пов’язаних з діяльністю з надання послуг із заправки автотранспорту скрапленим та дизельним пальним, за встановлення обґрунтованої, справедливої ціни, а, орієнтуючись на рівень ціни один одного, одночасно змінювали ціни без об’єктивно виправданих на те причин.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Обмен доллара в Харькове https://obmenka.kharkov.ua Лучший курс!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.