Славутська міська рада погрожує поскаржитися до Європейського суду на Кабмін

Якщо Кабінетом Міністрів України найближчим часом в добровільному порядку не вирішить питання щодо повернення коштів територіальним громадам зон спостереження АЕС, у Славуті погрожують звернутися до Європейського суду.

Як пише місцеве “Славута News”, відповідне подання міської ради підтримала «Асоціація територіальних громад 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС» .

За словами учасників засідання, останні два роки уряд, очолюваний Арсенієм Яценюком, грубо порушуючи норми вищезгаданого Закону, не виконував свої зобов’язання по виділенні субвенції з державного бюджету: у 2014 році територіальні громади так і не дочекались від держави коштів у сумі 229 млн. 866 тис. грн., а у 2015 – до місцевих бюджетів надійшло лише 108 млн. 709 тис. грн. із 324 млн. 942 грн., що становить 33,5 % від суми, перерахованої НАЕК «Енергоатом» на ці цілі.

На засіданні Асоціації прийнято рішення звернутись до державних інституцій з проханням внести зміни до відповідних нормативно-правових актів, які нададуть територіальним громадам можливість повернути кошти, перераховані ДП «НАЕК «Енергоатом» у 2014 році до державного бюджету на компенсацію економічного ризику населення, та дофінансувати територіальні громади за 2015 рік до рівня фактичних платежів ДП «НАЕК «Енергоатом», здійснених за відповідним збором у минулому році, а також – не допустити аналогічної ситуації у 2016 році.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Настав цікавий та важливий момент. Декілька років DESPRO реалізовував проекти з сільського питного водопостачання, змінюючи якість життя і ментальність людей, спосіб взаємодії влади і громади в сучасних умовах. Це наблизило реалізацію реформи з децентралізації. Вже зараз багато громад В ЗМОЗІ реалізувати проект такого масштабу і без швейцарських грошей, адже завдяки реформі такі ресурси й можливості з’явилися. Але треба ЗНАТИ, ЯК:

    http://agropolit.com/blog/65-abetka-dlya-obyednanih-gromad

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.