Мінрегіон: найбільш фінансово залежною від держбюджету є Китайгородська ОТГ

Найбільш фінансово залежною від державного бюджету є Китайгородська сільська об’єднана територіальна громада Кам’янець-Подільського району. Її залежність становить 43%.

Про це зазначено у моніторингу фінансової спроможності об’єднаних тергромад, оприлюдненого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

19 громад Хмельниччини отримують з державного бюджету базову дотацію, 2 бюджети громад
затверджені з реверсною дотацією (повернення коштів до держбюджету – НГП) –Гуменецька, Розсошанська, 1 громада затверджена без дотації та реверса – Волочиська.

Затверджений обсяг доходів загального фонду місцевих бюджетів ОТГ області на  2016 рік з трансфертами з державного бюджету становить 922  млн. грн., що більше у 6 разів від уточнених показників місцевих бюджетів (які увійшли до складу ОТГ) на 2015 рік.

OTG

OTG2

У результаті утворення об’єднаних громад зріс обсяг власних доходів місцевих бюджетів  у 2 рази (на 175 млн. грн.) порівняно з 2015 роком (з 152 млн. грн. до 327 млн. грн).

Основним джерелом наповнення бюджетів є податок на доходи фізичних осіб – 163 млн. грн. Наступний за вагомістю – плата за землю – 64 млн. грн.

Об’єднання громад дозволило збільшити власні доходи бюджетів ОТГ на 1 жителя відповідної території, в середньому показник збільшився майже на 600 грн. (з 527 грн. до 1118 грн.). Із розрахунку на 1 жителя найбільше коштів отримає Розсошанська ОТГ – 2571 грн, найменше – Китайгородська ОТГ – 572 грн.

Також ОТГ Хмельниччини отримали субвенцію з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у сумі 216 млн. грн., що становить 21,6% від загального обсягу по Україні. Найбільший обсяг субвенції на суму 22,8 млн. грн. у Новоушицькій ОТГ, найменший – 3 млн. грн. у Понінківській ОТГ.

Довідково. 25 жовтня 2015 року у Хмельницькій області відбулися перші вибори голів та депутатів 22 ОТГ, які утворилися внаслідок об’єднання 213 місцевих рад (490 населених пунктів).

Загальна площа ОТГ склала 7414 км. кв, що становить 36% від площі області.

Чисельність населення в ОТГ становить 299 тис. осіб, що займає 23% від загальної  чисельності населення області.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Не погано цікаво коли найбільші міста області об’єднаються ? У них теж зростуть показники.

    • Хто розумний той ніколи не обєднається! Якщо ці наприклад 13 мільйонів поділити на 19 сіл то це показники? Херня це все….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.