У Хмельницькому з’явилась своя Мона Ліза

У Хмельницькому з’явилось два нових графіті. Цього разу фестиваль “Республіка” розмалював водну станцію, що на новозбудованій набережній Південного Бугу та металеву будку поряд. Над малюнками впродовж двох днів працювали одеські муралісти з команди М97. У 2014 році вони вже малювали у Хмельницькому дівчинку з кульками на фасаді багатоповерхівки, що на вулиці Інститутській.

За словами Андрія Зоіна, спортивна школа давно просила щось намалювати на одній з стін цієї будівлі, а зображений на ній спортсмен – це хороший сюжет для юнацької школи, адже поряд тренуються такі самі спортсмени-гребці.

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

 

“Ми хотіли перетворити іржавий вагон, який там давно стоїть на арт-об’єкт і надати нового життя тій зоні. Тепер літом там можна, до прикладу, влаштовувати кіно-покази, лежати на траві або слухати музику. Тобто ми намагались створити в місті новий мистецький майданчик, де б могли відпочивати мами з дітьми, молодь. Тепер це не просто іржавий вагон, а потенційний громадський простір”, – розповів він.

Завдяки графіті із копією шедевру світового живопису Моною Лізою іржавий вагон отримає нове життя та змінить ставлення людей до малюнків на стінах. Один з авторів репродукції – Ігор Матроскін каже, що Джоконда із балоном фарби у руці на фоні розписаної стіни – це потужний контраст академічного і сучасного мистецтва. Тепер кожен перехожий має визначитись, що перед ним – мистецво чи вандалізм. Однак остаточної відповіді на це питання немає.

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Також митець зазначив, що партнером проекту є український виробник фарб Kompozit. За словами Зоіна, у Хмельницькому є дуже багато будівель і фасадів, які можуть бути перетворені на справжні арт-об’єкти, однак не завжди на це є кошти.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.