У Хмельницькому стратегію розвитку міста писатимуть самі мешканці

На сьогоднішньому Форумі розвитку “Майбутнє Хмельницького” містяни мали змогу долучитись до розробки стратегії розвитку міста до 2020 року. У форматі світового кафе близько 400 осіб обговорювали, яким має бути наше місто за 5-10 років, як для цього має діяти влада, бізнес та громадянське суспільство, які проблеми та суперечності є у місті зараз та які ресурси необхідні для їх вирішення.

1 (2)

Різноманіття учасників форуму вражало: за столами можна було побачити громадських активістів, депутатів, керівників комунальних підприємств, керівників великого бізнесу, приватних підприємців, звичайних хмельничан та навіть школярів і пенсіонерів.

4 (1)

Впродовж п’яти годин хмельничани у групах обговорювали основні проблеми, проекти та плани у дев’яти категоріях, що є важливими для міста, а саме: урбаністика та містобудування, місцеве самоврядування та співпраця громадян та влади, екологія та якість життя в Хмельницькому, інтелектуально містка економіка: ІТ, електроніка, агротехнології, легка промисловість, переробка агропродукції, сталий економічний розвиток, залучення інвестицій, хмельницький як транспортний вузол і розвиток людського капіталу: освіта, можливості для молоді.

3 (1)

“Світове кафе дає можливість висловитись великій кількості людей та знайти якийсь консенсус. Зокрема в Європі так відбуваються громадські слухання. Всі ідеї та думки фіксуються і кожен зацікавлений може бути почутим”, – зазначила координатор регіональних проектів громадянської платформи “Нова країна” Олена Горб.

У підсумку куратори кожної галузі підсумували всі озвучені ідеї та презентували короткий звіт. Практично у всіх групах неодноразово згадували про необхідність розбудови велоінфраструктури, побудову сміттєпереробного заводу та благоустрій острову Кохання, що у Південному Бузі. Можливо саме ці ідеї стануть конкретними проектами для міста.

Оскільки сьогодні було напрацьовано дуже багато ідей, до наступного зібрання представники організації “Нова країна” систематизують всю отриману від хмельничан інформацію та оберуть приорітетні ідеї, які будуть реалізовуватись у Хмельницькому. У подальшому буде створено вісім робочих груп, що працюватимуть над втіленням цих ідей.

Усі фото Афіни Черкезової, НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Захід був дуже цікавий. як вулик, все гуділо, дискутувало. Дуже баагто цікавих людей.

  2. Погоджуюсь. Приємно, що було багато молоді і їм не байдуже їхнє ж майбутнє. Залишається долучити їх – молодь,- до реалізації тих ідей, які “викристалізувались ” на форумі.
    Між іншим, в недалекому минулому використовувались методи “мозгового штурма” (а також АРИЗ, ТРИЗ…)

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.