На Теофіпольщині екс-депутат неправомірно отримав 45 гектарів в оренду за 584 грн в рік

Верховний Суд України визнав недійсним договір оренди ділянки 45,5 га, яку Теофіпольська райдержадміністрація Хмельницької області віддала в оренду за 584 грн на рік.

Про це свідчить постанова від 11 травня, пишуть “Наші гроші”.

21 жовтня 2010 року Теофіпольська РДА передала екс-депутату Ординецької сільради Демиду Шуляку 45,5 га в оренду на 49 років для ведення фермерського господарства.

У договорі сторони погодили, що Шуляк має сплачувати на користь Ординецької сільради орендну плату у розмірі 0,1% від грошової оцінки землі. Станом на 2010 рік це було 584 грн в рік. Нормативну оцінку ділянки РДА визначила у розмірі 584 тис грн.

У 2015 році за користування ділянкою Шуляк сплатив 19 тис грн.

За даними відділу Держземагентства у Теофіпольському районі, фактично нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проводилася, а була визначена таким чином: за основу бралася грошова оцінка 1 га ділянки сільськогосподарського призначення (земель запасу та резервного фонду), затверджена розпорядженням голови районної ради 19 червня 1995 року, множилася на коефіцієнт індексації на момент укладення договору оренди землі та множилася на загальну площу.

Верховний Суд вказав, що обов’язок зі сплати орендної плати є нормативно врегульованим і не може визначатися за власним бажанням РДА. Відповідно до закону «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок являє собою капіталізований рентний дохід (дохід, який можна отримати із землі як фактора виробництва залежно від якості та місця розташування земельної ділянки), визначений за встановленими та затвердженими нормативами.

Восени 2014 року Шуляку було вручено лист районного відділу Держземагентства з вимогою звернутися до РДА провести правомірну оцінки землі і збільшити орендну плату. Однак орендар цього не зробив.

У жовтні 2010 року Демид Шуляк створив Фермерське господарство «Орій-1».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. РЕЙДЕРСЬКЕ ВІДІБРАННЯ ЗЕМЛІ У ДРІБНИХ ОРЕНДАРІВ. Інформація подана не обєктивно. Ця людина є фермером, який мав землю 45 га на підставі державного акту на право постійного користування, і який на підставі перехідних положень ЗК (в подальшому визнаних неконституційними) добровільно переоформив це право на оренду. При цьому договір оренди оформлявся РДА, а нормативна грошова оцінка визначалась згідно діючого порядку земвідділом. Держгеокадастр не звертався до фермера із пропозицією про укладення додаткової угоди про зміну умов договору, але фермер добровільно платив плату як того вимагає податковий кодекс. Підставою звернення прокурора до суду була недійсність договору оренди через те, що нормативно грошову оцінку не здійснював оцінщик приватник. При цьому прокурор не довів що норм.грошова оцінка на день укладення договору була іншою ніж вказана у договорі оренди. Всі суди з першої по касаційну інстанцію визнали позов прокуратури безпідставним і відмовили у позові, а далі кульмінація – за один місяць Верховний суд реагує на заяву одного із заступників Генпрокурора, і за 1 місяць (інші справи роками) розглядає скаргу скасовує рішення 3х судів і задовольняє вимоги визнавши договір недійсним. Фермер зламав рейдерську практику прокурорів і ДГК по відібранню у дрібних фермерів землі, але ВСУ відкоректував) під потреби сьогодення. Якби це було не рейдерське позбавлення землі, то прокурор завляв би позов у судовому порядку внести зміни в договір в частині орендної плати, але це йому було не цікаво))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.