Бізнес-омбудсмен: скарги до нашої установи дійсно допомагають бізнесу

На сьогоднішній зустрічі в Хмельницькій обласній адміністрації бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета розповів про діяльність своєї організації на теренах України. За його словами, основне завдання Ради бізнес-омбудсмена – це сприяння прозорості діяльності органів державної влади та розгляд скарг від підприємців.

За останній рік Рада бізнес-омбудсмена розглянула 471 скаргу від приватного бізнесу на місцеву владу чи державні установи. Найчастіше скаржились на Державну фіскальну службу, правоохоронні органи та місцеві органи самоврядування.

Найбільше скарг надходило з Києва та промислових регіонів України. Проте і з Хмельницького було чотири скарги. Підприємці жалілись на дії Міністерства юстиції України, а саме Реєстраційної служби, на державні підприємства, що працюють із інвестиційними та комерційними питаннями, на бездіяльність Міністерства внутрішніх справ та на державну фіскальну службу. Дві скарги вже закрито, одна досі на розгляді, одна відхилена.

Представниця бізнесу з Кам`янця-Подільського розповіла, що чотири роки тому було вчинено рейдерське захоплення її сімейного бізнесу, однак ані міліція, ані прокуратура не допомагали, а давали відписки. За її словами, після звернення до омбудсмена e 2014 році її почули і справа рушила з мертвої точки.

Альгірдас Шемета зазначив, що Рада бізнес-омбудсмена – це досудовий, або післясудовий орган, якщо у підприємця є рішення суду, яке не виконується, у раді зроблять все можливе, щоб йому допомогти. На сайті установи є можливість подати скаргу онлайн, найдовший термін її розгляду – до трьох місяців.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.