У сільських школах Шепетівщини й Красилівщини проходять незвичні уроки. Не вчителі, а просвітники з Першого національного аграрного кооперативу (ПНАК) навчають дітей заробляти гроші у своєму селі і бути корисними своїй же громаді.
– Багато цікавого дізналась про сучасний ринок праці, особливо про сільськогосподарські професії. Зовсім скоро ми будемо випускниками і обиратимемо свій шлях. Тому така інформація саме на часі, – каже Ольга Матвійчук, президент Плесенської ЗОШ І-ІІІ ст..
Учні охоче беруться за математику – не так звичайну, як кооперативну, – ділиться координатор з питань просвіти ПНАК Каріна Руда. – Кожен охоче прораховує свій майбутній заробіток: старанно множить прибутки, віднімає час, відведений на працю, додає здобутий досвід та вдячність батьків, а також ділить перші гроші на речі, які зможе придбати.
– Вважаю абсолютно правильним дати можливість донести дітям нову інформацію, яку вони зможуть використати на практиці, щоб бути готовими приймати виклики сучасного суспільства. Така мета відповідає місії вчителя, тому я рада, що з учнями додатково працюють фахівці кооперативної справи. Окрім корисних знань випускники зможуть заробити кошти і допомогти батькам оплатити власне навчання у вишах.– каже Тетяна Капелюх, директор Плесенської ЗОШ І-ІІІ ст.
Фахівці Першого національного аграрного кооперативу готують наступний етап важливої інформації щодо самоорганізації, тайм-менеджменту і планування власного бюджету. Подібні лекції дуже популярні серед активної молоді, але коштують дорого. Кооперативна просвіта робить цінні знання доступними.