Прокурор Хмельниччини: зростання кількості кримінальних правопорушень свідчить про низький рівень роботи “органів”

За ініціативи прокуратури Хмельницької області вчора відбулась міжвідомча нарада щодо стану попередження, профілактики кримінальних правопорушень та стану досудового розслідування.

У заході взяли участь керівники обласних правоохоронних органів, державної влади та місцевого самоврядування, місцевих прокуратур, відділів поліції, окремих райдержадміністрацій, міські голови, відповідальні правоохоронці.

2-18.05

Прокурор області Олег Синишин відмітив, що необхідність проведення заходу у такому форматі обумовлена загостреною ситуацією, пов’язаною зі збільшенням злочинів проти власності.

Особливо турбує  кількість зареєстрованих у поточному році грабежів – 111, зростання більш ніж наполовину розбоїв – 28, збільшення випадків незаконних заволодінь транспортними засобами – 77. Викликає занепокоєння і стан розкриття кримінальних правопорушень зазначеної категорії.

Причинами цього, на переконання керівника відомства, є не лише низький матеріальний рівень населення, безробіття, обіг незареєстрованої зброї, але і в деякій мірі послаблення профілактичної роботи з боку  відповідальних органів.

Під час наради наведено низку резонансних прикладів зареєстрованих грабежів і розбоїв. Найбільше – у містах  Хмельницькому, Кам´янці-Подільському та Нетішині, Шепетівському, Старокостянтинівському і Дунаєвецькому районах.

Способи вчинення таких правопорушень стають дедалі зухвалими. Адже злочинці проникають у житло, руйнують та викрадають майно, при цьому застосовують до господарів фізичне насильство, зброю, позбавляючи людей останніх збережень, здоров’я, а інколи й життя.

Викрадення транспортних засобів відбувається, здебільшого, у громадських місцях. Особливу увагу зловмисників привертають дороговартісні автомобілі. Порівняно із попереднім роком, кількість незаконних заволодінь транспортними засобами на території області зросла на майже 17 відсотків, деякі з них вчинені із застосуванням зброї.

Викликає тривогу й те, що значна кількість злочинів згаданої категорії залишається нерозкритою, не розшуканими є більше 40 осіб, які вчинили грабежі, розбої, викрадення автомобілів.

«Нинішня ситуація створює соціальну напругу, зобов’язує нас усіх докласти максимум зусиль до запобігання вчиненню таких злочинів, встановлення правопорушників, відновлення прав потерпілих», – наголосив Олег Синишин.

Він зауважив, що усі названі факти свідчать, передовсім, про низький рівень роботи правоохоронних органів із протидії та профілактики вчинення правопорушень, а також про недостатність проведення превентивних заходів органами влади та місцевого самоврядування.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.