За ініціативи прокуратури Хмельницької області вчора відбулась міжвідомча нарада щодо стану попередження, профілактики кримінальних правопорушень та стану досудового розслідування.
У заході взяли участь керівники обласних правоохоронних органів, державної влади та місцевого самоврядування, місцевих прокуратур, відділів поліції, окремих райдержадміністрацій, міські голови, відповідальні правоохоронці.
Прокурор області Олег Синишин відмітив, що необхідність проведення заходу у такому форматі обумовлена загостреною ситуацією, пов’язаною зі збільшенням злочинів проти власності.
Особливо турбує кількість зареєстрованих у поточному році грабежів – 111, зростання більш ніж наполовину розбоїв – 28, збільшення випадків незаконних заволодінь транспортними засобами – 77. Викликає занепокоєння і стан розкриття кримінальних правопорушень зазначеної категорії.
Причинами цього, на переконання керівника відомства, є не лише низький матеріальний рівень населення, безробіття, обіг незареєстрованої зброї, але і в деякій мірі послаблення профілактичної роботи з боку відповідальних органів.
Під час наради наведено низку резонансних прикладів зареєстрованих грабежів і розбоїв. Найбільше – у містах Хмельницькому, Кам´янці-Подільському та Нетішині, Шепетівському, Старокостянтинівському і Дунаєвецькому районах.
Способи вчинення таких правопорушень стають дедалі зухвалими. Адже злочинці проникають у житло, руйнують та викрадають майно, при цьому застосовують до господарів фізичне насильство, зброю, позбавляючи людей останніх збережень, здоров’я, а інколи й життя.
Викрадення транспортних засобів відбувається, здебільшого, у громадських місцях. Особливу увагу зловмисників привертають дороговартісні автомобілі. Порівняно із попереднім роком, кількість незаконних заволодінь транспортними засобами на території області зросла на майже 17 відсотків, деякі з них вчинені із застосуванням зброї.
Викликає тривогу й те, що значна кількість злочинів згаданої категорії залишається нерозкритою, не розшуканими є більше 40 осіб, які вчинили грабежі, розбої, викрадення автомобілів.
«Нинішня ситуація створює соціальну напругу, зобов’язує нас усіх докласти максимум зусиль до запобігання вчиненню таких злочинів, встановлення правопорушників, відновлення прав потерпілих», – наголосив Олег Синишин.
Він зауважив, що усі названі факти свідчать, передовсім, про низький рівень роботи правоохоронних органів із протидії та профілактики вчинення правопорушень, а також про недостатність проведення превентивних заходів органами влади та місцевого самоврядування.