Підприємцям Хмельницького розповіли куди готові вкладати кошти європейські інвестори

Сьогодні хмельницькі підприємці мали змогу проконсультуватись з італійськими експертами з компанії Open Gate Italy та отримати поради щодо залучення європейських інвестицій. Відкритий ворк-шоп було організовано управлінням економіки міської ради для того, щоб допомогти хмельницьким підприємцям розвинути свій бізнес.

За словами експерта ЄС-проектів Дієго Кончана, основними вимогами до проектів є застосування сучасних технологій, інновацій та не тривіальність ідей. Оскільки експерти мають понад 20 років досвіду роботи з залучення інвестицій, сьогодні вони могли одразу відповісти чи мають шанс ті чи інші проекти хмельничан знайти європейські інвестиції.

Так одразу сказали, що добудувати готельний комплекс на міжнародній трасі за кошти європейських фондів навряд чи вдасться. Проте дуже цікавими і перспективними є проекти в галузі екології та енергоефективності, а також технології пов’язані з цими двома пунктами. Також експерти наголосили, що перспективним є сільськогосподарський сектор, а саме трансформування та осучаснення його.

Окрім того цікавість викликав один з проектів щодо переробки текстильних відходів, оскільки в Хмельницькому дуже розвинута ця галузь. Експерт Дебора Вараскін зазначила, що  на такий проект знайдуться інвестиції, за умови, якщо точно сформулювати його мету. За її словами це має бути проект, “від якого не можна буде відмовитись”.

Почесний консул України у місті Падуя Марко Тозон розповів, що часто італійці бояться інвестувати в Україну і запитують чи безпечно там. Щоб розвіяти сумніви, він запрошує їх відвідати нашу країну та переконаний, що після візиту 100% виявляють бажання бути інвесторами.

Однак часто на заваді стають корупційні схеми, вимагання відкатів, вимагання хабарів та “наїзди місцевих”.

Заступник міського голови Володимир Гончарук запевнив італійців, що зараз міська влада готова активно боротись із подібними схемами.

“Якщо нам повідомлять, що хтось з посадових осіб вимагає хабар і це підтвердиться – цю особу буде негайно звільнено. Якщо ж проблеми виникатимуть із структурами, які не підпорядковуються міській раді – ми будемо це оприлюднювати, повідомляти керівникам цих структур і всіляко сприяти у вирішенні. Ми просимо повідомляти про такі випадки”, – наголосив Гончарук.

За словами Марко Тозона, зараз багато хто знає про інвестиційні можливості Європейського Союзу, однак щоб дійсно отримати кошти варто звертатись до професіоналів, для яких залучення інвестицій – це основна робота. Якщо проект вартісний і має шанс отримати європейські інвестиції, фахівці з EU-project підкажуть як реформувати підприємство, аби воно відповідало європейським нормам, фахово напишуть проект англійською мовою.

Ознайомча консультація та вивчення проекту безкоштовні, а от за написання програми фахівцями доведеться заплатити від 5 тисяч євро.

Дебора Вараскін зазначає, що в Євросоюзі над оцінюванням проекту як правило працює декілька людей і кожен дає йому свою оцінку. Проект може бути схвалений, відхилений або відкладений для вдосконалення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. Молодці! Дають можливість іноземцям заробити на наших
    Цю контору хоча б перевірили – скільки успішних проектів має в Україні?
    Заплати 5 штук, чи отримаєш інвестиції ми ще побачимо
    Цікаво, який бізнес у цього почесного консула?

  2. Черговий розводняк… написали під шаблон проект…. а потім вибачте не вийшло….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.