Комунальники Сімашкевича за 4 мільйони купили газ у мешканця Уельсу

Кам’янець-Подільське комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» уклало договір на постачання 600 тисяч кубометрів газу. Ціна за 1 тис. «кубів» газу становить 6 тисяч 890 гривень.

Загальна вартість угоди – 4 мільйони 134 тисячі гривень. Переможцем торгів стало ТОВ «Інтер енерго трейд».

Відповідна інформація про договір оприлюднена на сайті електронних закупівель «Prozorro».

Засновником київського ТОВ «Інтер енерго трейд» є британська фірма «Енерджі венчерз лтд», контролером якої у Єдиному реєстрі юридичних осіб вказано мешканця Уельсу Джона Френсіса О’Грейді.

За інформацією видання «Наші гроші», Джон О’Грейді також керівник та власник лондонської компанії «Newscope Estates», якій Одеський припортовий завод лише у першому півріччі 2015 року поставив карбаміду на 517 млн грн по невигідним державному заводу цінам.

Тоді нардеп Сергій Каплін заявляв, що через «Newscope» нібито прем’єр-міністр Арсеній «Яценюк контролює весь експорт аміаку та карбаміду з ОПЗ». Однак доказів належності цієї фірми саме до премєрської вертикалі нардеп не навів.

Нині директором «Інтер енерго трейд» є Ігор Покровський. Раніше фірмою керували Андрій Гапяк та Ігор Сидляр. Вони обидва також у різний час були керівниками ТОВ «Укр енерго холдінг».

А ця компанія у 2012 році була постачальником газу для ДП «СхідГЗК». Це держпідприємство тоді контролювала група Давида Жванії та Миколи Мартиненка. Останній нині є однією з найвпливовіших фігур в оточенні Яценюка.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

 1. Закон України «Про ринок газу», який набрав чинності з жовтня 2015 р. дозволив купувати газ у будь-яких постачальників. Тобто будь-який підприємець (в тому числі й іноземний) може стати трейдером і постачає той об’єм газу, на який з ним заключено договір.
  За комерційною ціною, вартість газу (без ціни послуг розподілу і транспортування) сьогодні становить 6800-7000 грн./1000 м куб. (у різних трейдерів комерційна ціна коливається в межах 500 грн.). Трейдерів на ринку існує багато і ціна на їхній газ різна. Договір з ТОВ «Інтер енерго трейд» було заключено за ціною 6 890 грн., тоді як ціна газу в НАК «Нафтогаз України» становить 7 640 грн. за тисячу кубічних метрів (різниця у 750 грн.).
  ТОВ «Інтер енерго трейд» офіційно зареєстрований в Україні трейдер газу. Крім того, запропонована цим трейдером ціна на паливо була значно меншою за ціну, яку пропонувала НАК «Нафтогаз України». Оскільки, відповідно до ЗУ «Про ринок газу», КП «Міськтепловоденергія» має можливість працювати з усіма трейдерами на ринку, підприємство заключило договір із ТОВ «Інтер енерго трейд», адже його ціна за тисячу кубометрів газу на той момент була вигіднішою за ціну, яку пропонував НАК «Нафтогаз України».
  Дослухатися до Закону «Про ринок газу» (т.зв. «Третій енергопакет») КП «Міськтепловоденергія» не так давно пропонували самі кам’янчани. Зокрема, в обговореннях у соціальній мережі «Фейсбук» користувач Андрей Ситніков писав: «Згідно з “Третім енергопакетом”, що не підписав Янукович і підписав Порошенко. СПОЖИВАЧ МАЄ ПРАВО САМОСТІЙНО ОБИРАТИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ГАЗУ (і не тільки). А газотранспортна фірма НЕ МАЄ ПРАВА ВІДМОВИТИ в поставці того об’єму газу на який заключено ДОГОВІР!!! Тому хай Гордійчук уважно почитає закон і заключить договір на продаж або з Цемзаводом, або з Красилівгазом, або з Львівгазом, або з будь ким, хоч з самим Фірташем. А якщо ХмельницькГазПостач буде відмовляти в транспортировці купленого об’єму, тоді СУД І ШТРАФ!!!».
  Але на жаль, іншого транспорту від Красилова до Кам’янця-Подільського, крім облгазу, не існує.
  Договір заключений КП «Міськтепловоденергія» з ТОВ «Інтер енерго трейд» відповідає всім нормам українського законодавства. А що стосується питання керівництва фірми-трейдера та його засновників, то, при укладанні договору на поставку газу, враховувались не їхні імена чи громадянство, а умови договору, які були вигідними для комунального підприємства.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.