Енергетики планують витратити 1,2 млн. грн на капремонт устаткування блоку №1 ХАЕС

Відокремлений підрозділ Хмельницької АЕС ДП “НАЕК “Енергоатом” до 27 травня очікує пропозицій від учасників на капітальний ремонт циліндра високого тиску енергоблоку №1.

Орієнтовна вартість закупівлі становить 1 млн. 204 тис. грн, повідомляється у системі електронних закупівель «ProZorro».

Якiсть виконаних робiт повинна вiдповiдати вимогам технiчної документацiї: «Правилам органiзацiї технiчного обслуговування i ремонту систем та обладнання атомних електростанцiй» СОУ НАЕК 033:2015; «Положение о техническом обслуживании и ремонте систем и оборудования ОП ХАЭС»
№0ПР.3161ПЛ-11; забезпечення гарантiйного терміну експлуатацiї не менше 12 мiсяцiв з часу постановки
устаткування під навантаження та інше.

Термін виконання робіт замовник визначив до кінця 2016 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

 1. Головний ризик насправді у тому, що у нас на Україні, займаючись «розподілом» створених усім народом об’єктів державної власності, портфелів та грошових потоків, ні хто не думає (чи не знає?) про наступне:
  1. Більше 50 % (а на даний момент через відомі обставини більше 60 %) електроенергії на Україні виробляється на АЕС.
  2. Гарантований термін безпечної експлуатації (приблизно 30 років) змонтованих на наших АЕС реакторів радянського виробництва закінчується (в пострадянський період було пущено в експлуатацію тільки 2 реактори: на Запоріжській і Хмельницькій АЕС, монтаж яких був розпочатий ще в радянські часи).
  3. Як усім відомо нічого реального стосовно розбудови на Україні нових потужностей АЕС не робиться (контракт с Росією щодо співпраці у будівництві нових реакторів на АЕС розірваний).
  4. Також припинені роботи (співпраця з Росією) з будівництва на Кировоградщині (де є відповідна сировина) промислових потужностей з виробництва паливних елементів для АЕС.
  Отже через деякий час ми будемо, або суттєво ризикувати, експлуатуючи старі потужності АЕС, або… сидіти при свічках (на Україні навіть гасових ламп вже не можуть виробляти).
  Крім вказаного дуже велика вірогідність виникнення наступного дуже суттєвого ризику, а саме: Одержуючи паливні елементи для АЕС з Росії «відроблені» елементи ми повертали туди ж. А тепер, розірвавши з Росією відповідні відносини, де ми їх будемо утилізовувати та / або «захоронювати»?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.