На Хмельниччині не змінилася кількість облікованих релігійних споруд і приміщень

За останні два роки на Хмельниччині практично не змінилася кількість облікованих релігійних споруд і приміщень.

Це випливає з відповіді Державної служби статистики України, пише сайт “Доступ до правди”.

Найбільше в області нараховується споруд за Українською православною церквою – 926 (у 2013 році було 920). У її власності знаходиться 722 споруди, ще 23 – у користування. Також конфесія має 181 приміщення, пристосоване під молитовне.

Другу позицію за поширенням займає Українська православна церква (Київський патріархат) – 211 споруд (на 2013 рік облікувалося 212). У власності – 98; користуванні – 7. Кількість приміщень, пристосовані під молитивні, становить 106.

Третє місце займає Римсько-католицька церква в Україні – 125 споруд, що на рівні 2013 року. З них 114 рахуються у власності, а одна передана у користування. 10 приміщень у римо-католиків, пристосовані під молитивні.

Течії Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів і Всеукраїнського союзу церков  християн віри євагельської-п’ятидесятників випереджають на Хмельниччині за кількістю споруд Українську греко-католицьку церкву. Відповідно, 76, 61 і 39 культових і молитовних об’єктів.

Чималий вплив продовжують зберігати Українська уніонна конференція церкви адвентистів сьомого дня (30 споруд) і Українська автокефальна православна церква – 26.

Загалом, у Хмельницькій області обліковано 1541 приміщення, з яких кількість культових споруд становить 1139.

1234567

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Дивно! Назва статті стосується релігійних організацій, а от зміст – культових споруд (доприкладу: кількісь будинків в місті не впливає на національну приналежність мешканців). Крім того, щороку кількість культових споруд на Хмельниччині збільшується (будуються і освячуються нові храми). Кількість культових споруд не впливає на конфесійну різноманітність. Шановний автор! Зверніть увагу на написання назв конфесій орієнтуйтесь на подану Вами таблицю (в ній подані назви згідно переліку уповноваженого органу у справах релігій – Міністерсва культури України).

  2. А з яких джерел була взята статистика?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.