У день смерті подільському священику мали вручати орден «Бойовий волонтер України»

Отця Марека Вуйціка SVD, настоятеля парафії у Новій Ушиці, поховали у Польщі, повідомив сайт CREDO. Жалобні урочистості пройшли також в його останній парафії Преображення Господнього. У Новій Ушиці відбувся міжконфесійний молебень, який провели римо- та греко-католики, православні і протестанти. Цілу ніч парафіяни, друзі та знайомі о. Марека чували біля труни з його тілом. Наступного дня відбулася жалобна Меса, яку очолив ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ єпископ Леон Дубравський. Після Служби Божої владика супроводив труну з тілом до Польщі.

Похорон о. Марека відбувся у польському місті Ниса на цвинтарі Отців Вербістів, Місійного Згромадження, до якого він належав.

Отець Марек залишив слід не лише у серцях своїх парафін, він багато зробив добра для країни, у якій прожив останні роки. І в день смерті йому мали вручати орден «Бойовий волонтер України» за його волонтерську діяльність на користь АТО. Цей орден єпископ Леон Дубравський передав родині священика. Під час чування біля тіла о. Марека у Польщі молилися трьома мовами: польською, українською та російською.

Католики з Нової Ушиці згадують, що о. Марек став для них не просто священиком, а другом, порадником, учителем та духовним провідником.

Священик започаткував багато ініціатив у парафії, зокрема, за його активного сприяння в селищі протягом двох років проводилася акція “Могилу прадіда врятуй від забуття”, під час якої молодь з Польщі і місцеві віряни на чолі з о. Мареком розчистили старе польське кладовище.

Неодноразово з волонтерською місією о. Марек їздив у зону АТО, аби підтримати наших воїнів. Орден «Бойовий волонтер України», який він так і не встиг отримати, нагадуватиме родині покійного о. Марека про його подвижництво в Україні.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.