Велосипедний Хмельницький: сьогодення і далекоглядні плани

У Хмельницькому на відкриття велосипедного сезону з кожним роком приїжджає все більше роверистів.

У порівнянні з 2014 роком цьогоріч кількість учасників, котрі взяли участь у традиційному відкритті сезону зросла з 80 до 300.

1 vidkruttia sezonu

 Велопарад на честь вікдриття сезону 2016

Більше того, на велопараді на честь Велодня 29 травня представники міського осередку велосипедистів Велодрайв очікують понад 800 любителів двоколісного транспорту.

Проте чи є у місті умови для повсякденного пересування у справах, чи для хмельничан велосипед – це лише розвага для вихідного дня і покатушка парком? Спробуємо розібратись.

Організатори ГО “Критична маса” зізнаються, що зовсім не очікували такої кількості велосипедистів на цьогорічному відкриті сезону. Минулого року на такий же захід приїхало лише 150 людей.

До речі, цього року до загальної колони велосипедистів вперше приєднався міський голова Хмельницького Олександр Симчишин разом з заступником Володимиром Гончаруком. На фініші Симчишин зазначив, що завдяки цьому заходу переконався, що побудова велодоріжок – це не примха, а вимога часу.

“Сьогоднішній велотур актуалізував міську проблему з повною відсутністю велодоріжок. Їх створення – це не примха, а нагальна потреба і вимога часу. Проїхавши велосипедом по сьогоднішньому маршруту я побачив багато проблем дорожнього господарства, відсутність з’їздів на тротуарах, пандусів”, – розповів міський голова.

2 sam

 Міський голова Олександр Симчишин (в рожевому) на відкритті сезону

Перед виборами у жовтні 2015 року спільнота велосипедистів ГО “Критична маса” запропонувала всім кандидатам на посаду міського голови підписати велодекларацію. Тоді Олександр Симчишин був серед підписантів.

Велоактивісти хмельницького не без гордості зазначають, що практично всі пункти декларації виконані: у міського голови з’явився позаштатний радник з питань велоінфраструктури – Сергій Толстіхін (його спільнота велосипедистів обрала з числа своїх), створена робоча група для розробки цільової програми розвитку велотранспорту. Окрім того міська влада обіцяє вже цього року збудувати перші велодоріжки вздовж річки Південний Буг та в парку ім. Чекмана.

Про виконання першого пункту велодекларації, а саме спрямування не менш як 5% від щорічного автодорожнього бюджету, говорити ще складно. Велоактивіст Олег Олексієнко, який бере безпосередню участь у розробці проектів майбутніх доріжок та консультує проектантів, зазначає, що загальний кошторис  двох запланованих велодоріжок складатиме близько 2 млн гривень. Це приблизно 2% від 90 млн гривень, що цьогоріч у Хмельницькому виділили на ремонт доріг.

Також завдяки “педалюванню” велоактивістів спільно з міською владою у Хмельницькому запустили одразу два проекти аби збільшити кількість велопарковок. Зараз у місті їх є близько 70, однак у більшості конструкція передбачає можливість зачепити велосипед тільки за переднє колесо. Їх карту можна знайти на сайті ГО Критична маса. http://map.go.km.ua/

3 nevdala parkovka

 Невдала парковка біля міської ради

Один з проектів спільний із службою таксі 6565, яка власним коштом цього року встановить близько 25 велопарковок. Радник міського голови з питань велоінфраструктури Сергій Толстіхін каже, що місця для встановлення обирали ретельно.

“Це будуть місця біля поліклінік, вокзалів та інших комунальних об’єктів, де їх не поставили б підприємці, але де вони все одно потрібні”, – стверджує Сергій Толстіхін.

4 veloparkovka

 Сергій Толстіхін біля парковки встановленої завдяки службі таксі 6565

Ще один проект – конкурс на найкреативнішу велопарковку серед підприємців. Соціально відповідальним бізнесменам пропонують поставити після своїх закладів неординарні велосипедні стійки. Підсумки підбиватимуть у вересні, а найкращу велопарковку обиратимуть самі велосипедисти. Активісти наголошують, що одна з головних цілей цієї кампанії – пояснити людям, які самі не їздять на велосипедах, що безпечно запаркувати за велосипед можна тільки за раму. Це головна умова участі парковки у конкурсі.

5 ola

Креативна і правильна парковка біля мовної школи Ола

Також триває розробка концепції велосипедного розвитку Хмельницького. Велоактивіст Олег Олексієнко зараз вивчає концепції створені в інших українських містах та незабаром планує представити проект хмельницької концепції на обговорення робочої групи.

Впродовж минулого року у Хмельницькому відбулось понад 25 різноманітних заходів. Серед них костюмовані велопаради, великі заїзди, перегони та змагання. Також відбулось декілька дівочих велопарадів. Як відомо, за статистикою чим більше у місті їздить жінок на велосипеді, тим безпечніше це місто.

6 velo divcha

Дівочий велопарад у червні 2015 року

У порівнянні з попередніми роками, педалювання інтересів велосипедистів значно посилилось самими активістами. Радник міського голови з питань велоінфораструктури Сергій Толстіхін зазначає, що зараз в роботі досить багато заходів і є підтримка міської влади. Тож є всі шанси зробити Хмельницький велосипедним містом.

Підготувала Афіна Черкезова.

Фото: Афіни Черкезової, Сергія Зисько,

прес-служби Хмельницької міської ради.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Прекрасний проект, але парковка біля Дитячого світу – це село і люди. змініть дизайн і не перетворюйте місто в глуху провінцію. “Невдала” парковка біля міської ради , хоч і не досконала, але виглядає значно елегантніше.

    • хоч і поганий дизайн, але безпечний дизайн. велосипедистам потрібні не “гарні” парковки, а зручні та більш безпечні. тому що переднє колесо я зніму за 5 секунд та піду з рамою, а потім на базарі куплю нове колесо, а клои за раму причеплений, тоді вже простий п”янчужка його не поцупить

      • о може можна поєднати і безпечність, і гарний дизайн? Це не взаємновиключаючі речі, треба тільки попрацювати над цим, а не аби як.

  2. велорух розвивається і це добре

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.