Експерт знайшов помилки у регламенті Хмельницької міськради

Експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик знайшов у регламенті Хмельницької міської ради пункти, які суперечать законам України.

Про це він заявив на сьогоднішньому засіданні круглого столу ”Об`єднання заради реформ: співпраця влади та громадськості’’.

За його словами, пункт 8 статті 23 про постійні комісії “За рішенням комісії засідання може бути закритим. Депутати, які не входять до складу цієї комісії, не мають права бути присутніми на закритому засіданні комісії” порушує, щонайменше, чотири норм Закону України про місцеве самоврядування.

Далі він стверджує, що закон про місцеве самоврядування не передбачає, закритих засідань не тільки депутатських комісій, а й пленарних засідань ради. Місцеве самоврядування не має у своєму підпорядкування таких сфер, інформація про які може бути закритою.

Друга частина підпункту, де йдеться про депутатів , які не входять до складу цієї комісії, і начебто не мають права бути присутніми на закритому засіданні комісії також суперечить закону про статус депутата місцевої ради. За словами Случика, згідно з законом, депутати не тільки мають право перебувати на засіданні будь-якої комісії, а й мають право дорадчого голосу та право на виступ.

Також 11 пункт, статті 30 Регламенту експерт Інституту політичної освіти вважає суперечливим. А саме:

“Проект рішення може бути включений до порядку денного сесії без процедури оприлюднення у виняткових випадках, коли виникає необхідність прийняття рішень, пов’язаних із проведенням заходів, передбачених законодавством про надзвичайні ситуації природного, техногенного чи іншого характеру та інших невідкладних питань, що стосуються забезпечення життєдіяльності міста. В такому випадку проект рішення погоджується з профільним виконавчим органом міської ради і юридичним відділом та розглядається постійними комісіями міської ради спільно у залі під час проведення пленарного засідання або у перерві пленарного засідання, про що приймається рішення як з процедурного питання”.

Він заявив, що кожен депутат по своєму може розуміти надзвичайну ситуацію. Тому варто вилучити цей пункт зі статуту, оскільки всі проекти рішень за 20 днів мають бути оприлюднені на сайті міської ради.

Ще один пункт Регламенту Хмельницької міської ради викликав у експерта великий подив. Каже, що раніше йому таке не траплялось. В 11 пункті статті 39 йдеться про “тлумачення рішень міської ради, їх окремих положень здійснює міська рада, про що приймається відповідне рішення. Тлумачення не повинно суперечити самому рішенню, іншим рішенням ради і не повинно створювати нові правовідносини. Текст тлумачення чинного рішення приймається радою у вигляді рішення за процедурою, передбаченою цим Регламентом”.

Підбиваючи підсумки, Тарас Случик сподівається, що ці пункти потрапили в Регламенту помилково чи випадково і в подальшому депутати підготують проект рішення, і ліквідують суперечливі пункти.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. Та деж вони ці дкепутати підготують ці рішення? Пан Случик не сподівайтесь! Сьогодні в міській раді немає фахівців! Є тільки бородаті і з косичками “фахівці”!!!! Вони взагалі не розуміють куди потрапили! Вони в міськраді тимчасовий елемент. Посидять трохи і підуть далі гаслами кидатись!!!!!!

  • Регламент МР 7 скликання готувався робочою групою з усіх фракцій МР. Керівник групи – депутат від Самопомочі. Регламент проходив експертизу громадськими організаціями.
   Жодного закритого засідання комісій в МР 7 скликання не було.
   Ось така лірика.

 2. Ці недоліки треба усувати в судовому порядку, так як депутати можуть не захотіти голосувати про зміни на своїх сесіях.
  Можливий варіант втручання прокуратури з вимогою усунення цих недоліків. Пане Тарасе – Ви Молодець.

  • Практику суд і прокуратура потрібно відмінити, міська рада прийняла і в разі помилки, склад діючої або наступної, повинні відмінити прийняті з порушенням закону рішення!

   • Міська рада немає права відміняти свої рішення. вчіть законодавство. Може тільки вносити зміни. Відмінити можна тільки через суд.

 3. Головна помилка в Хмельницькій МР – це наявністьу мерському кріслі гнилого картавого горлапана, все інше ж – це просто лірика

  • 100%. Що поробиш, якщо у нас є багато тупих виборців, отож обрали мером бісноватого з бігаючими оченятами.

 4. Здивував пункт регламенту стосовно закритих засідань. І вже зараз шановні громадські активісти та журналісти пора написати звернення про оприлюднення порядку проведення закритих засідань та тлумачення міської ради словосполучення “закрите засідання”.
  Можна зробити висновок, що народному свободному меру, якого розхвалює його молода команда та побратими з майдану, та людям, які займають крісла у ХМР (найбільше яких також свободних) мають що приховувати від громадськості ховаючись за регламентом у якому закривають роботу комісій та сесій ХМР від небажаних депутатів та громадськості. Ганьба Свободній команді!!!!

  • Регламент МР 7 скликання готувався робочою групою з усіх фракцій МР. Керівник групи – депутат від Самопомочі. Регламент проходив експертизу громадськими організаціями.
   Жодного закритого засідання комісій в МР 7 скликання не було.
   Ось така лірика.

 5. ЗОРРО
  В моїй практиці був такий випадок: одному жителю райцентру місцева рада на пленарному засіданні своїм рішенням (тобто голосуванням) виділила клаптик землі. Пройшов час, і раптом місцева прокуратура з чиєїсь подачі (тож нагадую- клаптик землі!) поза строками оскарження виставила претензії власнику земельної ділянки. Суд першої інстанції відхилив претензії прокуратури саме з підстав порушення строків оскарження рішення ради . Далі апеляційний суд..
  Саме суд звернув увагу прокуратури на те, що вона зобов”язана була одразу перевірити рішення ради на відповідність Коституції і Закону. Завжди будь-яке рішення. Якщо я не помиляюсь, на засіданнях нашої ради завжди присутній представник прокуратури. А де був юридичний відділ міської ради?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.