У Кам’янці-Подільському можуть з’явитись вулиці Героїв Небесної Сотні, Якова Гальчевського та Князя Володимира Великого

Майже дві години вчора тривало засідання топонімічної комісії у Кам’янці-Подільському. За цей час делегати змогли затвердити нові назви для 5 вулиць, які підпадають під перейменування згідно Закону про декомунізацію. Ще минулого засідання топонімічна комісія визначила перелік 5 вулиць та 3 провулків, які потрібно перейменувати першочергово.

Так, члени комісії запропонують депутатам Кам’янець-Подільської міської ради на найближчій сесії змінити назву вулиці Фабриціуса на вул. Патріарха Мстислава(визначний український церковний діяч, патріарх Київський і Всієї України УАПЦ, патріарх Київський і всієї Руси-України УПЦ (КП), Первоієрарх УАПЦ в Діаспорі). Назвати вулицю на честь Мстислава вирішили, оскільки на вона проходить біля храму Української автокефальної церкви, Патріархом якої був Мстислав.

Вулицю Фрунзе пропонується перейменувати на Князя Володимира Великого, однойменний храм якої розташовується на цій вулиці. Таку пропозицію висловили жителі цього району.

Вулиця Чапаєва може стати вул. Якова Гальчевського (військовий діяч, активний учасник повстанського руху в Україні у часи УНР, наказом Головного отамана Директорії УНР Симона Петлюри призначений останнім командувачем повстанських сил Правобережної України, навчався у Кам’янці-Подільському).

Вулицю Якіра пропонують назвати іменем Мелентія Смотрицького (народився у містечкуСмотрич, тепер смт. Дунаєвецького району Хмельницької області, або у Кам’янці-Подільському. Письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов’янських мов).

Найбільше дискусій прогнозовано викликало перейменування вулиці Червоноармійської. Історик Володимир Газін та депутат-свободівець Геннадій Бенкендорф хотіли перейменувати цю вулицю на Симона Петлюри, однак ця ідея не сподобалось депутату від «Батьківщини» Миколі Розбаму.

«Ми проводимо фестиваль «Остання столиця», піднімаємо ці питання, проводимо конференції і тут же боїмося, не дай Боже, Петлюрою вулицю назвати. Тому що Петлюра, Бандера та Мазепа входять в трійцю тих, на кого комуністична влада наклала анафему. Давайте відходити від старих кліше, боятися назвати так вулиці. Чомусь в Хмельницькому вже нормально перейшли цей рубіж», – заявив кандидат історичних наук, доцент КПНУ імені Івана Огієнка Володимир Газін.

Проте пропозиція перейменувати Червоноармійську на Петлюри не набрала необхідної кількості голосів, 5 із 10 проголосували «за». Також провалилась озвучена Миколою Розбамом ідея назвати вулицю Київською.

З третьої спроби члени комісії таки знайшли компроміс – вул. Героїв Небесної Сотні.

Стосовно трьох провулків (Фабриціуса, Чапаєва та Червоногвардійський), то наразі розглядається варіант перейменувати їх на честь загиблих в зоні АТО земляків.

Також члени топонімічної комісії додали ще 16 вулиць та 10 провулків в  декомунізаційний перелік.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Нарешті, чудова новина! Місто яке позбулось Леніна ще у 90-х, так важко проводить декомунізацію, патріоти перевелись чи що

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.