Для Нетішинських бюджетників створять житлово-будівельний кооператив

У Нетішині працівники бюджетної сфери мають реальні шанси отримати власне житло. За ініціативою міської влади у місті  створюється житлово-будівельний кооператив, що дозволить здешевити вартість квадратного метра житла. Місцезнаходження земельної ділянки для зведення ряду житлових будинків – вздовж дороги при вул. Варшавській у районі міського пляжу. Як запевняє міський голова Олександр Супрунюк, вона буде виділена на намічені цілі безкоштовно і її цілком достатньо для будівництва приблизно шести чотириповерхових будинків з мансардою. Про це повідомив офіційний сайт міста.

На практиці це виглядає так: члени кооперативу отримують безвідсотковий кредит терміном на 10-15 років. Сплата першого внеску – обов’язкова (орієнтовно його сума становитиме 30 тис. гривень). Далі – помісячні внесення коштів на відповідний рахунок, залежно від кількості квадратних метрів майбутньої квартири (однокімнатної, двокімнатної чи дворівневої – на четвертому поверсі з мансардою). Основне фінансове навантаження має понести бюджет міста, на що потрібна згода депутатів міськради. Олександр Супрунюк вважає, що цілком достатньо віднайти та виділити вже цьогоріч на зведення першого з будинків чотири мільйони гривень, а надалі – щороку  по два мільйони гривень. Для цього потрібно розробити спеціальну міську програму.

Про ці та інші аспекти йшлося під час зустрічі з основною ініціативною групою, яка разом із міською владою працюватиме над утворенням ЖБК. До неї входять представники адміністрації та профспілки від освіти, культури, соціального захисту, медицини та виконкому міськради.

Питання створення та функціонування житлово-будівельного кооперативу куруватиме фонд комунального майна міста, а його юрист здійснюватиме юридичний супровід. Уже через тиждень сторони встановлять єдині критерії, згідно з якими можна буде вступити до кооперативу.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Наврядчи відбудеться здешевіння квадратних метрів житла, адже і раніше земля під будівництво чотирьох поверхових будинків доставалась забудовнику (Міклуш) майже дарма. Для прикладу ділянка під будівництво 2-х будинків біля вертолітного майданчику вартувала забудовнику 97 тис. грн на рік.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.