“Вишка” підтвердила бездіяльність Хмельницького виконкому щодо не проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів

Вищий господарський суд України задовольнив касаційну скаргу Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, тим самим скасувавши попередні рішення Господарського суду Хмельницької області від 6 квітня 2015 року та Рівненського апеляційного господарського суду від 9 червня 2015 року.

Про це свідчить постанова вищого суду від 10 травня.

Згідно з матеріалами суду, рішенням адміністративної колегії хмельницького відділення АМК №21-р/к від 28.03.2014р. у справі №02-08/65-13 «Про припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції» визнано бездіяльність виконавчого комітету Хмельницької міської ради, яка полягає у порушенні законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених п.3 ст.50 та ч.1 ст.15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції.

Мова йде про непроведенні конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах Хмельницького після вступу в дію п.«е» ст.16 та ч.3 ст.351 Закону України «Провідходи», п.55 ч.1 ст.26 Закону України «Про органи місцевого самоврядування в Україні», п.4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів.

Крім того, вказаним рішенням АМК виконком зобов’язано припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції у двомісячний строк з дня отримання рішення шляхом проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах Хмельницького, відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 16.11.2011 №1173.

З відповіді виконкому ще 15 травня 2013 року випливає, що конкурси на визначення суб’єкта господарювання виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території Хмельницького не проводились. Діяльність на ринку збору, вивезення та захоронення побутових відходів в межах  обласного центру здійснює Хмельницьке комунальне підприємство «Спецкомунтранс».

Суди перших та апеляційних інстанцій задовольнили позов виконкому і визнали недійсним та скасували вищеописане рішення адміністративної колегії Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України „Про припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції”.

Разом з тим, Вищий господарський суд України дійшов висновку, що бездіяльність виконкому щодо непроведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів обґрунтовано кваліфіковано територіальним відділенням АМК як порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Таким чином, комунальне підприємство «Спецкомунтранс» повинне провести конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах Хмельницького.

Як відомо, КП „Спецкомунтранс” визначено виконавцем житлово-комунальних послуг з вивезення та знешкодження побутових відходів, відповідно до рішення виконавчого комітету від 24 лютого 2005 року №104.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Черговий доказ “некомпетентності” юридичного відділу міськвиконкому…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.