У квітні на Хмельниччині рівень інфляції становив 4,2% – облстат

Ціни на споживчому ринку Хмельницької області в квітні 2016р. порівняно з попереднім місяцем зросли на 4,2%, з початку року – на 5,6%.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

Першочерговий вплив на формування індексу інфляції в квітні мало сезонне підвищення тарифів на природний газ в 1,5 раза (у зв’язку з закінченням опалювального сезону). Це призвело до зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива, в цілому, на 26,6%.

Ціни на продукти харчування знизилися на 0,1%. Відчутно (на 16,4%) подешевшали яйця, на 7,3–2,5% – сало, цукор, молоко, маргарин, овочі, сметана, рис.

Водночас на 4–1% подорожчали свинина, майонез, риба та продукти з риби, кисломолочна продукція, соняшникова олія, кондитерські вироби з цукру, але найбільше (на 7,9%) – крупи гречані.

Ціни на безалкогольні напої збільшилися на 1,4%, з них на воду столово-мінеральну – на 2,7%, фруктові соки – на 2,1%.

На алкогольні напої та тютюнові вироби ціни зросли на 4,1%, а саме: на тютюнові вироби – на 5,7%, алкогольні напої – на 1,8%.

Збільшення цін на транспорт у цілому на 2,5% пов’язано з подорожчанням палива та мастил на 5,5%, перевезень залізничним пасажирським транспортом на 3,4%. Разом з тим на 4,3% знизилися ціни на автомобілі.

Підвищення абонентної плати за користування телефоном на 4,3% призвело до зростання цін у сфері зв’язку на 0,5%.

Серед інших товарів та послуг на 1,3–0,4% зросли ціни на одяг і взуття, послуги ресторанів та готелів, у сфері охорони здоров’я, предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.