Про «Шахтар», ковбасу і новий спорткомплекс у Хмельницькому

Відповідаючи на запитання журналістів після перегляду матчу між «Шахтарем» та «Тулузою» у 2009 році, вже колишній президент Леонід Кучма, згадував: «… Коли я став президентом, в мене спочатку була мрія, щоб в магазинах з’явилася ковбаса. Щоб в нас в країні були такі заправні станції, як у Європі. І, наприкінці, щоб ми чимось відрізнялися і весь світ знав, що є така країна – Україна…І з’явилися брати Клички, такі команди, як “Шахтар”, що прославляють Україну ».

Мрії Леоніда Даниловича майже здійснилися – в магазинах є ковбаса з майже мяса. Заправних станцій стало багато. І вони дійсно схожі на закордонні, але продають там лише щось схоже на бензин.

А ще в містах, містечках і багатьох селах зявилася величезна кількість кафе, барів і різного роду «наливайок». «Посидіти в барі» стало ледь не стилем життя.

Та, на щастя, часи і пріоритети змінюються. І окрім звісток про відкриття таких популярних в народі закладів, хоча і рідко, та, все ж таки, можна зараз почути і про спортивні зали, майданчики зі штучним покриттям та, ще рідше, – про спортивні комплекси.

Ці промінчики світла в темному царстві байдужості держави до розвитку масового спорту дають певну надію на майбутнє. Адже спортивна інфраструктура радянських часів вже давно вичерпала свій ресурс. І нам вкрай необхідно будувати нові спортивні комплекси, що відповідатимуть вимогам сьогодення.

Україна загалом і Хмельниччина зокрема мають величезний людський потенціал для досягнення високих спортивних рельтатів. Але для його реалізації потрібно створити відповідні умови – спортивна інфраструктура, висококваліфіковані тренери та усвідомлення усіма нами ролі, яку відіграє спорт для нашого життя і здоровя.

Спортсмени, що тренуються у сирих підвалах, полях, що нагадують занедбані городи, чи ті, що крізь водорослі намагаються побачити воду, щоб опустити туди весло, можливо і стануть сильніші духом у порівнянні з закордонними колегами, які тренується в суперкомфортних умовах. Але ж краще перемагати завдяки, а не всупереч. І краще тратити сили на розвиток, а не на виживання.

Саме тому приємною новиною стала звістка про будівництво нового спортивно-оздоровчого комплексу «СПОРТ-СІТІ» по вулиці Прибузькій, 5/1 біля Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва, який включатиме в себе і повноцінний стадіон.

Окрім споркомплексу зявиться ще й паркова зона і житлові будинки. Проектом передбачено використання передових досягнень у сфері енергозбереження, що стає ще більш актуальним у світлі чергового підвищення цін на енергоресурси.

Реалізація цього амбітного проекту, сподіваюся, дозволить змінити філософію будівництва в нашому місті і стати прикладом для інших забудовників. Бо просто побудувати будинок і продати у ньому квартири – це заробітчанство вчорашнього дня.

Новий час вимагає нових ідей та нових підходів. І у людей вже зовсім інші мрії.

Якщо ми створимо умови для наших громадян, в тому числі і такими проектами, як «СПОРТ-СІТІ», то кожен українець матиме шанс прославити нашу країну спортивними досягненнями. Бо лише масовий спорт дає дорогу в майбутнє талановитим спортсменам. А вкладання мільйонів доларів в улюблені футбольні іграшки наших багатіїв без розвитку масового дитячого футболу дає лише короткочасний результат, та й то для вузького кола осіб.

Бути здоровим – модно і вигідно. І для держави, і для кожного з нас!

До зустрічі на стадіонах!

 

 

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 24

 1. Щось мало оптимізму в публікації, мабудь не віриться в появу спорткомплексів без державного фінансування?

 2. Заказна стаття від Скочеляса.

  • хоть папы римского.. лишь бы реально окультурили…могли бы и сделать набережную .. парковую зону

   • Іване, людей просто жаба душить, що хтось щось робить корисного для людей. А не тільки перед виборами горлянку рвуть і все забувають потім

  • Не можна творити добро порушуючи при цьому чинне законодавство (рос. – благими намерениями вымощена дорога в ад). Оці всі Іван, Генадій, Анонімний (який попереднього Анонімного дебілом називає, … культура полеміки), Юрій, Олександр, або «недалекі» (нерозумні) люди, або спеціально найняті (дуже на це схоже). Якщо існує генеральний план і т.з. «червоні лінії» (а вони існують і чинні на даний час, щоб там сучасний мер не говорив), то не можна його положення порушувати, бо це може призвести до руйнації нашого майбутнього і суттєвої небезпеки, як людям так і навколишньому середовищу і суспільству взагалі. Наприклад, порушення при виконанні будівництва ТРЦ «Квартал» в його сучасному вигляді (в т.ч. – здійснення його поза межами червоних ліній) призведуть до наступного: не можливо буде розширити проїзжу частину і тротуари, реконструювати повздовж нього інженерні мережі міста, насадити повздовж нього зелені насадження, оперативно загасити пожежу в комплексі та урятувати людей. І взагалі дуже аморально і небезпечно для майбутнього людей, держави і нації з «благих намірів» порушувати законодавство. А застосування деякими з тутешніх коментаторів в якості доказів «законності» таких спеціальних термінів, як містобудівні умови і обмеження, декларації, договори на землю і тому подібне є звичайною маніпуляцією людьми (просто вважають цих людей за «лохів»), які не знають і розуміють смисл і зміст цих понять, а головне, не здатні розібратися щодо «законності» цих документів. А там такі порушення, що «просто за голову можна взятись», наприклад: невідповідності у категоріях та цільових призначеннях земельних ділянок; невідповідності в «договорах на землю» у тому, для чого ці земельні ділянки надавалися в оренду та у тому, для цього ці ділянки фактично використовуються; невідповідності у площах і межах цих земельних ділянок з фактом та тому подібне. Я вже не кажу про якість будівництва, та його відповідність проектам та чинним нормам. А що стосовно сміття, наркоманів зі шприцами і всіляких гопників, то виховуйте «правильно» … себе, своїх дітей і суспільство, хоча б своїм особистим прикладом. І не треба казати, що «погані» закони, необхідно хоча б такі виконувати, в тому числі – виконувати неписані моральні закони. Від цього залежить наше виживання (окремих людей, суспільства, держави, планети) та майбутнє. Я впевнений, що на «Заході» люди виконують закони не тому що вони такі сумлінні і совестливі, а тому що вони зрозуміли, що так легше, безпечніше і комфортніше жити.
   І ще lustrator13 все таки правий, це знову стаття «за замовленням», і замовник добре проглядається (звичайно для тих хто може і хоче розібратися).

   • Фахівець, ти все правильно пишеш, тільки трохи маніпулуюєш, бо червоні лінії це такі самі терміни як містобудівні і декларації. суть в іншому і забудовники по Прибузькій, 5/1 мають всі документи і забодовники по Кварталу мають всі документи. хто, як ти думаєш їх видав? я тобі скажу: Костя Чернілевський, Капура, Дунаєвський. Це тріо знищило містобудування в Хмелі за один рік. Всі злощасні документи датовані 2015 роком. Знищило в нуль. Мельник і Симчишин такого ніколи не допускали, Приступа не допускав, а це тріо розірвало все місто. Чекайте, ще не одні документи датовані 2015 роком вспливуть.

    • Анонімний, не “лічи” мене і не дури інших. Я всі ці документи, які стосуються цього, в бачив в в інтернеті в хронології, в т.ч.: рішення міських ради і виконкому, архітектурні умови та обмеження тощо. І це можуть зробити усі зацікавлені, якщо не полінуються. А ти що ти не знаєшь, що Капура з тієї ж стайні, що і сучасні (та певно і ти ж звідти). В цих документах (кажу ще раз) “великі невідповідності”, як між собою, так і в зрівнянні з фактом, який робиться зараз. І чого ж Семчишин, Скочеляс та ваша К0 інші тепер не виправляють це? Чого ці неподобства продовжуються? Очевидно чого. Так що не дури, всіх не обдуриш.

   • І ще одне. Скільки ж та земля на Прибузькій простояла у такому стані як вона є зараз?
    Довго, чи не так?? А що ж усі екологи і сумлінні не розробили комплекс заходів щодо створення нормального парку та зон відпочинку упродовж “довго”? Не вивели 200-300 людей щороку аби навести там лад? Не зібрали коштів щоб насадити там рівненькі рядочки дерев і розставити лавочки. Хіба мешканці міста не відгукнулись би, не допомогли, як допомагають учасникам АТО?
    А прокинулись лише зараз?
    А можливо варто прийди до забудовника і сказати йому: у нас є ось такий проект парку, є проект почистити канал, є… Ми ось зробили те і те. А ти давай зроби ще ось так, бо у тебе є більші можливості.

    • Дуже правильні слова. А то сидіти і критикувати все під ряд кожен зможе, а от зробити що-небудь путнє – зась. Інвестори хочуть розчистити набережну, попудувати спорткомалекс і футбольне поле. А тут різні сумнівні “фахівці із сумління” починають вкотре торочити завчені фрази. Ще не вистачає тільки: “Ганьба”:)

  • Ще раз Вам кажу: на порталі про будівництво пишуть виключно: Альона і Віталій. Не може тут бути замовних статей.

 3. молодці хлопці нічого не скажеш … так все прокрутили файно ) Окрім споркомплексу зявиться ще й паркова зона і житлові будинки… а я я й.. що ж партія “зелених” і Швець з свободівцями мовчать – недавно глотки рвали за ті зелені насадження …. певно дали пару рублів і позакривали роти )) одні повії змінили інших, зато Симчишин дачу добудував ))

  • не будь дебілом, причому тут Швець і свободівці та Симчишин.
   Розберись в питанні вникни, тоді пиши. Забудовник має містобудівні умови та обмеження на багатоквартирні будинки, виданні під час керування Чернілевського, Капура і Чернілевський отримали там квадратні метри. Земельна ділянка надана в часи Мельника, але під спорт.
   Забудоник зараз має всі документи, договір на землю, містобудівнці умови і обмеження та декларації на початок будівництва. Оскаржити все це можна тільки через суд.

   • Трохи відфільтрую. Земельна ділянка визначена як рекреаційна зона дійсно за часів Мельника – у 2008 році. Але є дуже важливий нюанс – цільове призначення було змінене у березні 2015 року депупататами міськради (тоді головував Чернилевський). Відтоді там можна будувати не лише спорткомплекси, а й житлові багатоповерхівки. Тільки про це чомусь усі мовчать. Спорткомплекс просто прибудують. Що зрештою не найгірший варіант. Але погодьтеся і не найкращий. До речі, у кадастровій карті ця ділянка і досі фігурує під кодом зеленої зони. Отож дивіться, якщо будуть зводити житлові будинки, це порушення.

    • І ще земельна ділянка пішла з аукціону у 2013 саме як зелена зона. І за відповідну ціну. Так що розмови “про шпріци і сміття” трохи не доречні.

 4. Чи можливо замість запланованих парковок і будинків , збудувати 2 стадіони , а краще 3. Та й Кучма зможе спати спокійно

  • не можна – ділянку толкнули з аукціону ше в 2013 році, ще при Мельнику (мер був такий) – бабки в кишеню дали не малі, + офіційна оренда майже 3 роки, + відвалили добре новій владі щоб не скасовували дозвола на будівництво житлового комплексу на 600 квартир зі спортзальчиком через суди (як Ультрасервісу, ТРЦ Квартал , ПП Лідер і так далі) – тому що земля тут – рекреаційного призначення, от і рахуй – скільки мільйонів пішло в “нікуди” – гроші ж треба відбити, я не здивуюсь якшо забудовник буде фінансувати ще зміни до генерального плану які так афішує Симчишин – треба ж бо все зробити так шоб виглядало законно …. все у відповідності до генерального плану ))) правда ?

   • мер Мельник дав цю земельну ділянку під спорт, це нормально! мер чи типо мер Чернілевський дав містобудівні на 600 квартир, бо має в будинках свою долю.

 5. Для кого это приятная новость?Было единственное место,где можно было отдохнуть в центре города на природе,подышать свежим воздухом.И то продали.Правильно,бабло правит миром

  • Атлічний там зараз відпочинок серед мусорок і наріків. Я тілька за якщо нарешті зачистять хоч частину Прибузької і впорядкують набережну. От тоді можна там буде вже із дітьми справді відпочити

  • “Было единственное место,где можно было отдохнуть в центре города на природе,подышать свежим воздухом”…. прикольно. якщо гугл каже правду, то це навпроти укрексімбанку… відпочити в тих зарослях хіба що наркомани ходять… ввечері пройти страшно навіть здоровому мужику) … а щодо повітря то права – свіже!)

  • А вам не перепадає, то й ви бісетесь. Наше місто змінюється та росте, а мість відпочинку – Дендропарк та Парк Чекмана, а моїй дружині з дітьми немає куди вийти прогулятись… все далеко

 6. Відпочити??!!!! Среди дертма, мусора и шприцов???! Не видел я там отдыхающих… Бомжи и торчки…

 7. Кожний новий спорткомплекс – це величезний плюс для розвитку міста і для здоров”я кожного хмельничанина

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.