Мер Старокостянтинова заговорив про зневагу до органів місцевого самоврядуваня, якщо не буде підтримки з держбюджету

Міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук закликав центральну владу, крім повноважень, передати на місця фінаснування. Якщо цього не зробити, мешканці територій почнуть зневажати органи місцевого самоврядуваня.

Таку думку він висловив сьогодні під час засідання регіонального відділення Асоціації міст України.

“У 2016 році додаткове навантаження на бюджет міста Старокостянтинова становить 28,9 млн. грн. За які кошти нам утримувати територіальну громаду? За що ремонтувати дороги, школи, лікарні?” – запитав він.

Мельничук пояснив, що місту не вистачає 5,8 млн. грн на зарплати освітян і лікарів та оплату спожитих енергоносіїв; 8,7 млн. грн становить дефіцит на харчування учнів 1-4 класів; 10,9 млн. грн бракує на компенсацію пільгових пасажирських перевезень.

“Перекладання видатків (з державного – НГП) на місцеві бюджети без надання відповідного ресурсу, призведе до соціальної напруги у суспільстві та звеваги жителів громади до органів місцевого самоврядуваня”, – вважає мер.

Нетішинський міський голова Олександр Супрунюк підтримав колегу, заявивши про проблеми управління державним закладом «СМСЧ № 4 МОЗ України».

“Заклад належить МОЗ, а фінаснування здійснюється через місцеві бюджети. Вплинути на головного лікаря практично неможливо, бо його призначає Міністр. Кошти ж заклад використовує, як хоче”, – зазначив градоначальник.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Заробляй сам для громади

  2. Потрібно, щоб позитивний приклад децентралізації не залишався поодиноким і ставав правилом, а не винятком для всієї України. Приклад цьому Хмельницька область, яка є лідером з #децентралізації. Дивіться тут: http://fakty.ictv.ua/ru/index/view-media/id/132570

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.