Історія про оренду, дорожчу за собівартість, оточення нардепа Мельниченка та газову незалежність

П’ятого грудня 2014 року у Кам’янці-Подільському відбулось грандіозне відкриття першої в Україні котельні, яка працює на твердих видах палива. Два котли тепловою потужністю по 0,7 МВт обігрівають частину корпусів міської лікарні, поліклініку, водолікарню та медичне училище. За два місяці відкрилось ще дві котельні на пелетах.

Інвестором, та, як згодом з’ясувалось власником котлів, виступило Київське ТОВ «Універсальна девелоперська група». Першочерговими завданнями у міській раді називали скорочення обсягів споживання російського газу та наближення України до енергетичної незалежності.

«Це дасть змогу зберегти в Україні мільярди гривень, які можуть бути використані для оснащення нашої армії, придбання сучасного озброєння. Планується, що за два роки ми зможемо зменшити споживання природного газу на 80%», – стверджував гендиректор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук.

kotel

Загалом, на трьох котельнях працює 6 твердопаливних котлів українського виробництва. Всі вони знаходились у власності ТОВ та здавались місту в оренду, терміном – 1 рік.

Раптом, менше ніж за півроку після відкриття третьої котельні, «Універсальна девелоперська група» раптом вирішує призупинити ці проекти, а у липні 2015 року – припинити договір оренди котлів та котельного обладнання.

У коментарі НГП директор «УДГ» Олег Яковлев небагатослівно коментує ситуацію:

«Ми реалізовуємо нові проекти. У нас зараз інший профіль розвитку  діяльності, от і все». Розказати деталі продажу обладнання підприємству «Статус» пан Яковлев не захотів.

Міський голова Михайло Сімашкевич пояснює такий розвиток подій тим, що кияни фактично хотіли стати монополістами, взявши під контроль не лише котли, а й усі котельні. Такий розвиток подій місту не сподобався, тому і почались розбіжності.

Аж тут з’явилося приватне підприємство «Статус 2013» з кам’янецькою пропискою. На відміну від «Девелоперської групи», воно не таке публічне, і без зайвої уваги ЗМІ викупляє у «інвесторів» всі котли та обладнання.

21 серпня 2015 року виконавчий комітет Кам’янець-Подільської міської ради дає дозвіл КП «Міськтепловоденергія» на укладання договорів оренди котлів та котельного обладнання на котельнях міста терміном оренди до п’яти років, далі  КП «Міськтепловоденергія» оголошує застосування переговорної процедури закупівлі.

Зрозуміло, що у правонаступників котлів – ПП «Статус 2013» – офіційне обґрунтування: «Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» – відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на товари, роботи чи послуги, які можуть бути поставлені, виконані чи надані тільки певним постачальником (виконавцем), за відсутності при цьому альтернативи». Договір оренди зі «Статусом» підписано 25 вересня 2015 року, термін дії – 5 років, до 21.08.2020 р.

Гендиректор комунального підприємства «Міськтеплооводнергія» Валерій Гордійчук пояснив ситуацію просто: «ПП «Статус» не пропонував викупити це обладнання, а, якби ми не підписали із ними договір оренди, то довелось би новому власнику повернути їхні котли, а для цього довелось би розбирати котельні».

Схожі тези озвучені і в обґрунтуванні переговорної процедури:

«Неукладання або несвоєчасне укладання договорів з власником вищевказаного обладнання може призвести до серйозних негативних наслідків:

– виникне необхідність в поверненні власнику належного йому обладнання та у встановленні нових котлів та котельного обладнання, що потребує значних ресурсів фінансових, матеріальних та трудових ресурсів, які співставні із будівництвом нових котелень і займе тривалий час».

Також у документі лякають зірваним опалювальним сезоном, що поставить під загрозу здоров’я та життя громадян, припиненням централізованого теплопостачання в лікувальних закладах міста, руйнуванням системи теплозабезпечення та соціальною напругою в місті.

lyst

Та повернімося до можливих витрат у разі купівлі нових котлів, «які співставні із будівництвом нових котелень».

Для котельні по вулиці Івана Франка, 30 місто орендує у ПП «Статус 2013» два котли КВР – 400 СТС. Термін дії оренди – 5 років. За цей час з бюджету Кам’янця-Подільського витратять 735 тисяч гривень.

Два котли КВР 1000 СТС розташовуються по вулиці Матросова, 17. Вони обійдуться міській казні в 1 мільйон 350 тисяч.

За два котли «Ретра700-4М» (вул. Пушкінська, 29) та комплект обладнання орендодавець запросив 2 мільйони 550 тисяч гривень.

У нашому розпорядженні є прайс-лист виробника котлів, датований 13 травня 2015 року. Тепер співставимо вартість оренди та нового котла: КВР 400 СТС на той час коштував 148 тисяч 200 гривень, множимо на 2 (кількість котлів) і виходить 296 тисяч 400, а згідно з договором оренди за 5 років місто заплатить 735 тисяч. Різниця – 438 тисяч 600 гривень, або ж котли могли «відбити» свою вартість за 12 місяців.

prays

Наступний котел КВР 1000 СТС. Його ціна незадовго до приходу нового власника оцінювалась у 268 тисяч 200 гривень х 2 = 536,400 тис. грн. П’ятирічна оренда – 1 мільйон 350 тисяч. Різниця більш ніж в два рази.

Згідно з інформацією із офіційного сайту виробника котлів «Ретра», наразі «Ретра 4М-700» коштує 349 тисяч 800 гривень, множимо на 2 і отримуємо 699 тис. 600 грн. Щоправда дізнатися вартість комплекту обладнання із відкритих джерел не вдалося. Оренда – 2 млн. 550 тис. гривень.

Загальна вартість оренди котлів – 4 мільйони 635 тисяч гривень.

Та повернімось до невідомого доки ПП «Статус 2013». Підприємство зареєстроване у вересні 2013 року. Засновник – Сергій Чернявський, директор центрального ринку у Кам’янці-Подільському, член виконкому, помічник народного депутата Володимира Мельниченка двох останніх скликань. Бенефіціари – Сергій Чернявський, Кузьма Позичанюк із Немирова (Вінницька область) та вінницький адвокат Оксана Часник. Остання також була помічником Мельниченка. Керівник підприємства – Сергій Чернявський, юридична адреса – Кам’янець-Подільський, вул. Васильєва, 1, кв. 132.

За цією ж адресою «прописані» ще декілька підприємств, пов’язаних із Чернявським – ПП «Фортеця плюс» (міська газета), ПП «Едельвейс Поділля», ТзОВ ТРК «Кам’янець-Подільський». У всіх навіть однаковий номер телефону. Помістилось у «рукавичку» під назвою «вулиця Васильєва, 1, квартира 132» ще одне товариство з обмеженою відповідальністю – «Біоенерго 2015», одним із засновників та керівником якого є Артем Дюднєв, депутат міської ради від БПП «Солідарність», з 2012 року помічник народного депутата Володимира Мельниченка.

Як виявилось, «рукавичка» таки доволі велика, адже, прийшовши за цією адресою, не вдалось знайти жодного із вищевказаних підприємств, натомість це виявилась житлова квартира. Жінка заявила, що проживає у цій квартирі і уявлення не має ні про «Статус 2013», ні про інші ПП та ТзОВи.

Телефонуємо до Сергія Чернявського, він не надто задоволений такою цікавістю до «Статусу» і, почувши запитання про котли, порадив звертатися письмовим запитом, надісланим рекомендованим листом на адресу … вулиця Васильєва, 1, кв. 132.

Вже за декілька днів при зустріч Сергій Євгенович був більш багатослівним і повідомив, що вирішив зайнятись цим бізнесом, хоча і не розраховує на швидкий прибуток, та хоче допомогти місту перейти на газову незалежність.

Ось така історія про газову незалежність, дорогу оренду та нові котли, «які співставні із будівництвом нових котелень»…

Дмитро Шеремета, НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 17

 1. Завжди це місто над Смотричем “славилось” вправними ділками, а у післярадянські часи багато кого знаходили у Дністрі. Нічого дивного у цій статті немає, оскільки бізнес та влада залишаються невідємними. Такий “бізнес” процвітає й у Хмельницькому, а хто не хоче “ділитись” його чекає Дністер або доля “Ультрасервісу”. Хто не згідний доведіть протилежне !

  • я не згідний, бо в Хмельницькому бізнес і влада роздільні. Ультрасервіс грубий поршник. Дуже грубий.

  • А я згідний з ХХХ. Крім того я згідний і з Анонімним (дливись нижче), але лише у тому, що Ультрасервіс “грубий” порушник. Адже в Хмельницькому таких порушників багато (хоча дуже схоже на те, що за такими порушеннями стоїть одна привладна людина), а “об’єктивно” віднеслись чомусь тільки до нього. Якесь вибіркове правосуддя. Так от і виникають досить суттєві підозри у тому, що це не просто “нечесна конкурентна боротьба” і корупційні розборки.

   • З виправленнями: А я згідний з ХХХ. Крім того я згідний і з Анонімним (дливись вишче), але лише у тому, що Ультрасервіс “грубий” порушник. Адже в Хмельницькому таких порушників багато (хоча дуже схоже на те, що за такими порушеннями стоїть одна привладна людина), а “об’єктивно” віднеслись чомусь тільки до нього. Якесь вибіркове правосуддя. Так от і виникають досить суттєві підозри у тому, що це не просто “нечесна конкурентна бородьба”, а корупційні розборки.

 2. Может наконец-то хоть Корней приструнит этот рыговско-бандитский заповедник под названием Каменец

  • Доки Мельниченка вперед ногами не винесуть нічого не зміниться..

  • Корнійчук в дружніх відносинах з “елітою”кп не путай інформацію не знаючи її

   • Ні фіга не буде. Таке г. як Мельниченко, Гордійчук, Бабій не тоне. Дадуть процент Корнійчуку і на цьому все і стихне.

    • Я щ це читаю і думаю, а чого винен тільки Мельниченко? А Сімашкевич, що тільки мерську булаву носить? чи він не несе жодної відповідальності. Тому що я думаю, що в ситуації, яка склалася винен тільки Сімашкевич.

     • Дійсно, а чого про славного мера, славного міста в історії ні де не має. Думаю він не тільки в курсах він може бути ідейним вдохновителем. ці всі громадяни завжди були нерозлий вода. А ле мер є мер. він відповідає за місто, і не тільки за старе (типу фестивалі, туди сюди, а за все) а фестивалі то заслуга Мазурчака.

     • Ну да! Гроші Мельниченку, а винен Сімашкевич

 3. Злодій на злодії сидить та злодієм поганяє. Те що створено в державі являється подразником для всієї наволочі в Україні. Вони не годні наїстись, Нам залишилося чекати поки корупція сама себе не з’їсть.

 4. Сімашкевич і команда (ЯНА+її Баття) колотять світом і містом як хочуть. Всі корупційні схеми завязані на цій трійці. Хтось придумує, а комунбуд відмиває. от і схема. думаю, що це лише початок синсаційних відкриттів. скоро все стане на свої місця. журналіст молодець. копать і ще раз копать. в славне місто потрібно повернути справедливість і порядок.

 5. КОШЕРНА ОБОРУДКА…

 6. Не перекидайде стріли на Яни, Свети, Ані, Срані, пацани за все треба буде відповісти.

 7. Incredible! This blog looks exactly like my old one!
  It’s on a entirely different topic but it
  has pretty much the same page layout and design. Superb choice of colors!
  2CSYEon cheap flights

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.