З 1 травня 2016 року уряд визначив єдину ціну для населення на рівні 6879 грн. за 1 тис.куб.м., водночас відмінивши «соціальну норму» на об’єм 1200 куб.м., що діяла на опалювальний період по ціні 3,60 грн. за куб.м.
За даними прес-служби ПАТ “Хмельницькгаз”, збільшивши ціну на газ для населення, уряд перерозподілив кошти виключно на користь компанії-монополіста НАК «Нафтогаз України», а газорозподільні підприємства – залишив практично без фінансування.
“Таким чином, на підтримку, проведення круглорічних капремонтів, модернізації та цілого комплексу першочергових робіт на газотранспортній системі області, яка функціонує та збудована ще у 50-60 роках минулого століття, залишається мізер – усього 9,4%”, – констатують газовики.
У “Хмельницькгазі” додали, що нагальні потреби газорозподільних компаній, в т.ч. і ПАТ «Хмельницькгаз», вчергове залишаються без джерела фінансування, адже кошти з підвищення ціни не забезпечуватимуть такої необхідної підтримки зношеної газотранспортної системи Хмельниччини. “Тому ціна європейська, а безпека газопостачання, на жаль, залишається занедбаною та поки що безперспективною”.
“Минулорічний опалювальний період практично перебував на межі зриву; із виділених на Інвестпрограму 25 млн.грн., компанія змогла освоїти лише 7 млн.грн. Крім того, низький рівень заробітної плати на підприємстві призводить до відтоку кращих спеціалістів із багаторічним стажем. Так, середньомісячна заробітна плата працівників становить 3994,5 грн., що на 10% менше від заробітної плати по промисловості у Хмельницькій області”, – зазначено у заяві прес-служби.