Звільнений по атестації начальник слідства відсудив премію, відібрану через хабарництво підлеглого

Колишній заступник начальника Хмельницького міського відділу поліції-начальник слідчого відділу Сергій Трач відсудив у вищого керівництва премію за жовтень 2015 року, яку у нього стягнули через “неповну посадову відповідність”.

Про це свідчить постанова Хмельницького окружного адміністративного суду від 21 квітня.

У матеріалах справи зазначеється, що наказом УМВС України в Хмельницькій області №1628 від 1 жовтня 2015 року до начальника слідства було застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді позбавлення премії “за відсутність дієвого контролю за службовою діяльністю підлеглих щодо дотримання дисципліни та законності”.

Справа в тім, що підлеглий Трача, слідчий міського відділу поліції при вході до адміністративного приміщення відомства вимагав і отримав 7 тис. грн хабара. Відповідно до функціональних обов’язків, визначених посадовою інструкцією, начальник слідчого відділу зобов’язаний уживати заходів щодо зміцнення дисципліни і додержання законності в підрозділах, діяльність яких координує та контролює та несе персональну відповідальність за цей напрямок.

При цьому, згідно з твердженнями, викладених висновку службового розслідування, досліджено роль позивача в організації профілактичної роботи з питань дотримання дисципліни та законності з боку підлеглих та встановлено, що дана робота проводилась не належному рівні.

Разом з тим, суд з’ясував, що наказ  УМВС України в Хмельницькій області №1628 від 01.10.2015 року про позбавлення премії Трача під підпис йому не доводився. А це є порушення ст. 14 Закону України “Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України”.

Також протоколом засідання Комісії з етики та службової дисципліни апарату УМВС України в Хмельницькій області №12/4696 від 15.09.2015 року підтверджується факт заслуховування звітів керівництва Хмельницького МВ УМВС України в Хмельницькій області, у тому числі начальника слідства про проведення роботи з особовим складом по запобіганню корупційних проявів, порушень службової дисципліни, правил поведінки та професійної етики, ефективність та своєчасність реагування на такі порушення, у тому числі стосовно затриманого правоохоронця.

За результатами вказаного засідання Комісії від 15.09.2015 року вирішено рекомендувати начальнику УМВС у Хмельницькій області притягнути до дисциплінарної відповідальності начальника відділення розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СВ Хмельницького МВ УМВС в Хмельницькій області, в той час, як стосовно позивача, таке рішення Комісією не приймалось.

Таким чином, суд визнав протиправним та скасував наказ начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області генерала-майора міліції №1628 від 01.10.2015 року в частині притягнення до дисциплінарної відповідальності Трача у вигляді дисциплінарного стягнення “попередження про неповну посадову відповідність з позбавленням премії за відповідний місяць”.

Хмельницький міський відділ управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області зобов’язано нарахувати та виплатити колишньому заступнику начальника міського відділу поліції-начальника слідчого відділу премію за жовтень 2015 року.

Як писав НГП, за результатами атестації Сергія Трача було звільнено з органів поліції у лютому 2016 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Далі, на підставі цього рішення скасують рішення атестаційної комісії про звільнення, в основу якого було покладено наявне стягнення.
    Реформи тривають)

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.