На сьогоднішньому засіданні топонімічної комісії секретар міської ради Михайло Кривак наголосив, що до кінця лютого перейменують лише ті вулиці, що підпадають під дію закону про декомунізацію. Їх є близко 40. Всі інші топонімічні одиниці, назви яких обговорювали на засіданні, можуть бути перейменовані не скоро, лише після громадського обговорення.
“Якщо ми не перейменуємо ці 40 вулиць до 27 лютого, згідно з законом про декомунізацію, право перейменцвання перейде до голови обласної адміністрації. Тривалий процес перейменування запущено, однак це не буде швидко”, – зазначив посадовець.
Найближчим часом повний перелік з новими варіантами назв вулиць буде оприлюднено на сайті міської ради. Також там можна буде знайти коротку довідку про осіб, чиїми іменами можуть назвати вулиці.
Громадські обговорення триватимуть місяць – до 12 лютого. За цей час хмельничани можуть надіслати свої пропозиції щодо нової назви тої чи іншої вулиці – на офіційному сайті у розділі “Вулиці Хмельницького” з’явиться відповідне повідомлення.
Щодо заміни табличок з назвами вулиць на будинках один з членів топонімічної комісії Володимир Швець наголосив, що це має робитись за рахунок міста, в тому числі і в приватному секторі.
Окрім того, в міській раді наголошують, що населенню не потрібно терміново замінювати документи на нерухоме майно. Законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові. До прикладу, коли людина захоче змінити місце проживання – переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто.
Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.
Проте на вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься: покупець і продавець платитимуть нотаріусові таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці, села або міста не змінюється.
Єдине, кому треба буде внести зміни в статутні документи – це юридичні особи. Проте, відповідно до чинного законодавства, ця процедура для них є безкоштовною. Їм не треба буде сплачувати ані адміністративний збір, ані послуги нотаріуса, оскільки нотаріальне засвідчення підписів на статуті скасовано. Фізична особа-підприємець (ФОП) вноситиме зміни про свою адресу в Єдиному державному реєстрі, але це також безкоштовно.
Схожі матеріали:
- На Хмельниччині перейменували два природних заповідники, назви яких містили російську імперську символіку
- У Кам’янці-Подільському демонтували перший радянський пам’ятник, який був встановлений ще у 1922 році
- У громаді на Хмельниччині демонтували комуністичну символіку, але частково
- Симчишин вважає, що альтернативи декомунізації у топоніміці міста немає
- До кінця тижня Симчишин може декомунізувати 48 вулиць у Хмельницькому