У хмельничан є місяць щоб надати пропозиції з перейменування вулиць міста

На сьогоднішньому засіданні топонімічної комісії секретар міської ради Михайло Кривак наголосив, що до кінця лютого перейменують лише ті вулиці, що підпадають під дію закону про декомунізацію. Їх є близко 40. Всі інші топонімічні одиниці, назви яких обговорювали на засіданні, можуть бути перейменовані не скоро, лише після громадського обговорення.

“Якщо ми не перейменуємо ці 40 вулиць до 27 лютого, згідно з законом про декомунізацію, право перейменцвання перейде до голови обласної адміністрації. Тривалий процес перейменування запущено, однак це не буде швидко”, – зазначив посадовець.

Найближчим часом повний перелік з новими варіантами назв вулиць буде оприлюднено на сайті міської ради. Також там можна буде знайти коротку довідку про осіб, чиїми іменами можуть назвати вулиці.

Громадські обговорення триватимуть місяць – до 12 лютого. За цей час хмельничани можуть надіслати свої пропозиції щодо нової назви тої чи іншої вулиці – на офіційному сайті у розділі “Вулиці Хмельницького” з’явиться  відповідне повідомлення.

Щодо заміни табличок з назвами вулиць на будинках один з членів топонімічної комісії Володимир Швець наголосив, що це має робитись за рахунок міста, в тому числі і в приватному секторі.

Окрім того, в міській раді наголошують, що населенню не потрібно терміново замінювати документи на нерухоме майно. Законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові. До прикладу, коли людина захоче змінити місце проживання – переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто.

Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Проте на вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься: покупець і продавець платитимуть нотаріусові таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці, села або міста не змінюється.

Єдине, кому треба буде внести зміни в статутні документи – це юридичні особи. Проте, відповідно до чинного законодавства, ця процедура для них є безкоштовною. Їм не треба буде сплачувати ані адміністративний збір, ані послуги нотаріуса, оскільки нотаріальне засвідчення підписів на статуті скасовано. Фізична особа-підприємець (ФОП) вноситиме зміни про свою адресу в Єдиному державному реєстрі, але це також безкоштовно.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

 1. А скільки паніки розвели попихателі і критики на пустому місці. геволт, геволт, зрада. нас кинули.
  Хотіли обговорення нате, обговорюйте. Та тільки буде як завжди пропозиції нададуть менше 20 людей.
  Та і перейменують тільки ті, що на вимогу Закону, ті що названі на честь катюг Українського Народу. Замість них будуть патріотичні. і Грошей на це не треба. Табличка вартує 150 грн.

  • Слухай Анонімний, ти вже набрид своїм галасом (геволтом), хамством та невіглаством, які перемішані з відвертою брехнею. Хвате людей дурити, наприклад: Переоформлення правовстановлюючих документів, яка буде обов’язково необхідна перед здійсненням будь якого правочину (купівлі-продажу, іпотеці, заставі, спадщині тощо) з об’єктом нерухомості буде коштувати фізичній особі від кількох сотень до кількох тисяч гривень щодо кожного такого об’єкта. А скільки буде коштувати сил, часу, нервів та грошей перереєстрація (в зв’язку зі зміною адреси реєстрації) фізичних осіб підприємців та фізичних осіб? А що буде, коли закордонний прикордонник при перевірці документів на кордоні вияснить, що адреса, за якою зареєстрована відповідна особа, яка хоче перетнути кордон, не існує. А також особам (як фізичним, так і юридичним), у яких змінилася адреса реєстрації, необхідно буде переоформляти всі діючі договори з ними. Про все зараз і згадати неможливо. До речі, слово “геволт” виникло від давньонімецького слова, яке означає “половий акт, здійснений насильницьким шляхом” і попало до нас через поляків та євреїв. Хто ти, «відкрий вже своє личико»? Не очікую від тебе адекватної відповіді, а коментую, щоб пояснити людям про майбутні труднощі та витрати.

   • Ще в тему: Позавчора розмовляв з поляком, який працює у нас «вахтовим методом» (тобто – часто буває і у нас і в Польщі та має можливість знати справжні тамошні настрої). Так от він сказав, що відношення пересічних поляків до України і українців змінилося від майже захоплення в часи майдану і перших «післямайданних» місяців до майже зневаги. А коли я спитав в нього, в чому ж причина, він відповів, що головним є наступне: при владі залишився олігархат (в Польщі олігархів майже не має); на їх погляд у нас здійснюється справжня боротьба з корупцією; у нас возвеличуються «герої» нещодавніх часів (здогадуєтесь які?), яких вони вважають злочинцями проти людяності і своїми ворогами.

  • Анонімний галіцай йди на.уй.

 2. Погоджуюсь з тим, що до нас у всьому світі відношення змінилось. Тільки “штатовці” як диктували нам свою волю, так під їх дудку наша “шановна” влада і танцює.
  І не там ми шукаємо проблеми, не у назві вулиць вони.

 3. Вулицю Рибалка – на вулицю Бандери, Купріна – на Петлюру?!!
  І ви кажете, панове, що в цій державі немає фашистів?
  Отямтеся, хмельничани! Не дайте себе звести на манівці! Доки напівграмотне, дике і нахабно-цинічне нав’язуватиме нам свою волю?!!

  • Вулицю Рибалка – на вулицю Бандери, Купріна – на Петлюру !! Підтримую! Тільки так!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.