Хмельницька область перегляне держзамовлення робітничих професій, бо немає за що утримувати профтехосвіту

Хмельницька область клопотатиме перед Міністерством освіти і науки України переглянути держзамовлення з підготовки робітничих професій на новий навчальний 2016-2017 роки.

Про це сьогодні заявив директор обласного департаменту освіти і науки Олег Фасоля на спільному засіданні кількох постійних комісій облради.

“Ми ініціюватимемо відкликання з Міносвіти державного замовлення з підготовки робітничих професій на 2016 рік, яке було подане ще у листопаді минулого року. Це робиться для того, аби повторно проаналізувати доцільність підготовки робітничих кадрів на Хмельниччині. Як на мене, час підтверджує те, що доведеться внести корективи”, – зазначив він.

У коментарі НГП пан Фасоля повідомив. що державна заявка освітянського відомства на робітничі професії становила 4706 місць, що на 700 менше, ніж минулого року.

“Не обов’язко повторний перегляд держзамовлення стосуватиметься зменшення заявки. Нам треба зменшити фінансове навантаження на профтехосвіту. Тобто більшою має бути пропорція випускників 11 класів, ніж випускників 9 класів, котрі вступатимуть у заклади профтехосвіти”, – пояснив посадовець.

Водночас Олег Фасоля виступив проти скорочення мережі ПТУ і училищ з метою економії коштів, Він виступає за можливе об’єднання на кшталт Подільського центру професійної освіти у Кам’янці-Подільському, в який зіллялося кілька аналогічних закладів I-II рівнів акредитації.

В цілому, на Хмельниччині офіційне працевлаштування випускників ПТУ становить понад 80%

Як писав НГП, в обласному бюджеті на 2016 рік передбачено 73,4 млн. грн на утримання закладів профтехосвіти Хмельниччини, які раніше фінансувалися з держбюджету (за рахунок субвенції на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету місцевим бюджетам – НГП), що становить 75,5% від потреби.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.