В обласному бюджеті на 2016 рік передбачено 73,4 млн. грн на утримання закладів профтехосвіти Хмельниччини, які раніше фінансувалися з держбюджету (за рахунок субвенції на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету місцевим бюджетам – НГП), що становить 75,5% від потреби.
Про це зазначено у пояснювальній записці до проекту рішення сесії облради “Про внесення змін до обласного бюджету”, який депутати ради планують ухвалити 6 січня.
Зокрема, на зарплати працівників профтехосвіти виділяють 33,5 млн. грн (71,1% від потреби); харчування учнів ПТУ, із числа дітей-сиріт – 4 млн. грн (87,2%); оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 8,5 млн. грн (75,2%), виплату степендій – 18,9 млн. грн (83,7%).
Крім цього, з початком нового навчального року департаментом освіти і науки облдержадміністрації планується вжити заходів щодо модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів з урахуванням необхідності їх укрупнення та здійснення підготовки робітничих кадрів відповідно до потреб регіону та ринку праці, використання їх потенціалу для здійснення підготовки та перепідготовки незайнятого населення.
Загалом, цього року із 28 професійно-технічних навчальних закладів, що функціонують на території області, 16 фінансуватимуться за рахунок коштів обласного бюджету: Вище художнє професійне училище №19 смт. Гриців, Вище професійне училище №36 с.Балин, Говорський професійний аграрний ліцей, Голосківський професійний аграрний ліцей, Грицівське вище професійне училище №38, Державний навчальний заклад «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей», Державний професійно-технічний навчальний заклад «Красилівський професійний ліцей», Державний навчальний заклад «Теофіпольський професійний аграрно-промисловий ліцей», Державний професійно-технічний навчальний заклад «Лісоводський професійний аграрний ліцей», Державний професійно-технічний навчальний заклад «Деражнянський професійний аграрний ліцей», Новоселицький професійний аграрний ліцей, Понінківський професійний ліцей, Плужненський професійний аграрний ліцей, Полонський професійний аграрний ліцей, Чорноострівський професійний аграрний ліцей, Ярмолинецький професійний ліцей.
Контингент учнів вищезазначених закладів становить 5345 осіб.
Довідка НГП. У зв’язку з прийняттям 25 грудня 2015 року Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік», субвенція з державного бюджету на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету місцевим бюджетам не передбачається.
Статтею 27 цього закону визначено, що з 2016 року видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах державної форми, власності розташованих у містах обласного значення, плануються у відповідних бюджетах міст обласного значення, по інших – у відповідних обласних бюджетах.
Схожі матеріали:
- Єдиною Асоціацією, яка наполягає на збереженні 64% ПДФО в бюджетах громад, є Асоціація міст України
- Залишки цільових субвенцій за 2024 рік мають бути перехідними на 2025 рік
- Парламент ухвалив проєкт Держбюджету-2024 у першому читанні
- У 2022 році лише 9% бюджету Хмельницького йтиме на розвиток – Симчишин
- Громади отримають майже 27 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах та погашення боргів ТКЕ